آمریکا علی فلاحیان وزیر اطلاعات سابق ایران را تحریم‌ کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که واشینگتن روز به روز عرصه را بر تهران تنگ‌تر می‌کند، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 20 ماه مه 2020 از اعمال تحریم‌هایی بر علی فلاحیان وزیر اطلاعات سابق ایران نیز خبر داد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا علی فلاحیان وزیر سابق اطلاعات ایران را به دست داشتن در ترورهای ما بین سال‌های 1989 تا 1997 متهم کرده و او را به دلیل نقش داشتن در این ترورها تحریم کرد.

شایان ذکر است که پیش از این چهارشنبه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران و هشت مقام ایرانی دیگر از جمله حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به اضافه یک شرکت دولتی به دلیل «نقض خطرناک حقوق بشر» از سوی ایالات‌ متحده آمریکا تحریم شدند.

براساس اعلام وزارت امور خزانه‌‌داری آمریکا، وزیر کشور ایران، هشت نفر دیگر، یک شرکت عمومی، دو زندان و یک نهاد اجرای قانون مرتکب «نقض‌های خطرناک حقوق بشر» شده و به همین دلایل از سوی آمریکا تحریم شدند.

از سویی استیون منوچین، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «رژیم ایران با خشونت اعتراضات مردمی این کشور و از جمله اعتراضات مسالمت‌آمیز را به شکل روانی و جسمی سرکوب می‌کند.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که طی اعتراضات نوامبر 2019 نیروهای امنیتی و انتظامی به دستور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران از «نیروی کشنده» برای سرکوب خشونت‌‌بار تظاهرات مسالمت‌آمیز و رهگذران استفاده کرده‌اند که در نتیجه آن تعدادی از تظاهرکنندگان و از جمله آنها 23 تن از افراد زیر سن قانونی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید