.
.
.

تصویری؛ شیرهای دریایی از قرنطیته انسان‌‌ها بر اثر کرونا بهره برده و وارد شهر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیرهای دریایی که غالباً در سواحل آمریکای جنوبی لاتین دیده می‌شوند، از مقررات قرنطینه اجباری که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر انسان‌ها تحمیل شده نهایت استفاده را کرده و خود را از ساحل دریا به استراحتگاه تفریحی شهر «مار دل پلاتا» در ساحل غربی آرژانتین رسانده تا در فضایی بسیار آرام و بدون سر و صدای انسان‌ها مدتی استراحت کنند.

قبل از بحران کرونا گردشگران و بومیان در روزهای تعطیلی‌شان برای دیدن شیرهای دریایی به سواحل شهر «مار دل پلاتا» می‌آمدند و از بازی این حیوانات در آب‌های ساحلی لذت می‌بردند. این شهر در 400 کیلومتری جنوب غربی «بوینس آیرس» واقع شده است.

تا قبل از بحران کرونا، شیرهای دریایی فقط در کنار ساحل یعنی تا انتهای آب دریا به خشکی می‌آمدند اما با قرنظینه شدن شهرها و خالی شدن سواحل از انسان‌ها، کنجکاوی این حیوانات آنها را برآن داشت تا فرصت را غنیمت شمرده کمی از ساحل آب دریا دورتر شوند و خود را به زمین‌های خشک شهر، در پارکینگ‌های خودروها یا در مقابل مغازه‌های بسته شده برخی محله‌های نزدیک دریا، برسانند و در آنجا به بازی و استراحت مشغول شوند.

مجسمه‌ شیر سنگی در ساحل شهر  ماردل پلاتا در آرژانتین
مجسمه‌ شیر سنگی در ساحل شهر ماردل پلاتا در آرژانتین

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «خوان لورنزانی» رئیس بنیاد «فونا آرژانتین»، گفت: «به دلیل قرنطینه خانگی خیابان ها خالی از مردم شده است، بنابراین شیرهای دریایی تصمیم گرفتند کمی بیشتر از مکان معمول خود حرکت کنند».

لورنزانی با بیان اینکه برخی از این شیرهای دریایی بین 350 تا 500 کیلوگرم ه وزن دارند، گفت : «این حیوانات توانایی کنترل دمای بدن خود را دارند و می‌توانند در برابر توفان یا بادهای تند از خود محافظت کنند».

این حیوانات پستاندار به شلوغی شهری که در طول سال از هزاران گردشگر استقبال می‌کرد، عادت کرده‌ بودند اما از 20 مارس، هنگامی که دولت آرژانتین 44 میلیون شهروند خود را قرنطینه خانگی کرد، ساحل دریا آرامش بی سابقه را به خود دید برای این حیوانات بوجود آمد.

خورخه پارسیو یکی از ساکنان این شهر ساحلی وقتی شیرهای آبی را در خیابان‌ها دید، گفت: «این حیوانات از این موقعیت خالی شدن ساحل از انسان‌ها استفاده می کنند تا از راحتی بیشتری برخوردار شوند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم