ارتش لیبی تعدادی از پیکارجویان اجاره‌ای سوری را در طرابلس محاصره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش لیبی روز دوشنبه سوم فوریه 2020 با مجموعه از مزدوران سوری که در منزلی در طرابلس پنهان شده بودند، درگیر شده و آنها را به محاصره درآورد. ارتش لیبی در حال پیشروی به منطقه الهضبه در جنوب طرابلس است.

در ویدئویی که صفحات وابسته به فرماندهی کل ارتش لیبی در شبکه‌های مجازی منتشر کردند، لحظه حمله نیروهای ارتش به منزلی که پیکارجویان سوری در آن پنهان شده بودند، دیده می‌شود. در پی این حمله دو طرف با همدیگر درگیر شدند.

انتشار این ویدئو نشان می‌دهد که تعدادی از پیکارجویان اجاره‌ای سوری در چارچوب حمایت نظامی آنکارا از دولت فایز السراج، از ترکیه به لیبی آمده و با دستبرد به برخی منازل شهروندان، آنها را به عنوان پناهگاه در اختیار گرفته‌اند.

در همین راستا ارتش لیبی تجهیزات نظامی بیشتری به پایتخت گسیل کرد و گردان «لواء الحسوم» با همه تجهیزات نظامی ونیروهایش به جبهه‌های نبرد در طرابلس اعزام شد تا نیروهای ارتشی که در حال جنگ با پیکارجویان دولت وفاق هستند را حمایت کند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز یک‌شنبه دوم فوریه 2020 گزارش کرده بود که تعداد پیکارجویان اجاره‌ای سوری که ترکیه به لیبی اعزام کرده به 2900 نفر می‌رسد و 1800 مزدور دیگر به پادگان‌های ترکیه رفته تا آموزش نظامی ببینند.

براساس همین گزارش تا کنون 72 مزدور سوریه‌ای در نبردهای جبهه صلاح‌الدین در جنوب طرابلس و محور الرمله در نزدیکی فرودگاه طرابلس و همچنین در منطقه الهضبه کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید