موضع واقعی غرب در قبال رژیم ایران چیست؟!

مشاری الذایدی
مشاری الذایدی
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیا غرب واقعا در مقابله با سیاست توسعه‌طلبی رژیم ایران جدی است؟! آیا این رویارویی شواهد عینی و ویژگی‌های عملی دارد که بتوان به وضوح دید و لمس کرد؟!

محکومیت‌های آمریکایی-اروپایی و بقیه کشورهای غربی علیه سازمان فلسطینی حماس به دلیل ارتباط با رژیم ایران را مداوم می‌شنویم. این را جهان عرب قبل از غرب می‌داند، آیا این راز جدیدی است؟!

یک سال پس از رأی‌گیری پارلمان آلمان به قطعنامه‌ای که از دولت خواسته بود «مرکز اسلامی هامبورگ» را به دلیل ارتباط با ایران ببندد بالاخره وزارت کشور آلمان عملیاتی به این مرکز و سایر سازمان‌های وابسته به آن در 7 ایالت آلمان انجام داد. در این عملیات که صدها افسر پلیس و نیروهای ویژه در آن شرکت داشتند، نیروهای ویژه به مرکز اسلامی هامبورگ به همراه 53 آدرس دیگر در تعدادی از ایالت‌ها از جمله برلین، پایتخت آلمان، یورش بردند.

حالا این خبر جدید را چگونه باید تفسیر کرد؟ در لحظه‌ای که در بحبوحه جنگ غزه هستیم و آمریکا و غرب پشت سر اسرائیل متحد شده‌اند، با خبرهایی مبنی بر اقدام دولت آمریکا و تیم بایدن نسبت به آزادسازی ده میلیارد دلار برای رژیم ایران منتشر شد!

پیش از آن، دولت بایدن نام شبه‌نظامیان حوثی یمن وابسته به تهران را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف کرد و اکنون بدون مقابله جدی با حوثی‌ها آنها را مورد حمله لفظی قرار می‌دهند.

آمریکا، به‌ویژه دولت بایدن و جریان اوباما، عمداً مانع تلاش‌ سعودی و متحدان غربی‌اش برای نجات یمن از چنگال حوثی‌های وابسته به رژیم ایران شدند. همه ما به یاد داریم که وقتی ائتلاف عربی و نیروهای دولت قانونی یمن در شرف آزادسازی شهر و بند الحدیده از اشغال حوثی‌ها بودند چگونه مورد حمله و انتقاد قرار گرفتند؟!

این مواضع متناقض این پرسش را مطرح می‌کند که آیا غرب در مقابله با رژیم خمینی ایران و ممانعت از توسعه‌طلبی، مداخله و خرابکاری آن در منطقه جدی است؟! یا تنها می‌خواهد این رژیم باقی بماند و به بازی خود ادامه دهد، اما به شرطی که طبق قواعد و حدومرزها و اهداف پنهان غرب فعالیت کند؟

منبع: الشرق الاوسط

ترجمه: العربیه فارسی

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید