استراتژی دیسانتیس رقیب ترامپ برای انتخابات سال 2024 آمریکا چیست؟

بابك اماميان
بابك اماميان
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از سال 2016 کمپین‌های انتخاباتی در آمریکا زمینه‌ را برای انگیزه‌سازی در افراد مردد و یا رای‌دهندگان جدید پایه گذاشته است. این در حالی است که ایده ایجاد کمپین برای رای‌دهندگان میانه‌رو از میان رفته است.

در یک کشور دوقطبی، هر دو جناح چپ و راست از تلاش برای جذب را‌ی‌دهندگان میانه‌رو دست کشیدند. از همین رو کمپین‌های هدفمند در شبکه‌های اجتماعی به عنوان استراتژی اصلی انتخاب شدند. شبکه‌هایی نظیر فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام و دیگر نقش اصلی را به عنوان ابزار انتخاباتی بازی می‌کنند.

این استراتژی هنوز قدرت خود را از دست نداده است. کمپین‌ها تمرکز خود را بر رای‌دهندگان اصلی چپ یا راست گذاشتند. تجزیه درصد رای‌دهندگان در هر جناح می‌تواند به نتایج زیر ختم شود: «30 درصد رای‌دهندگان اصلی، 10 درصد افراد مردد در شرکت در انتخابات و 10 درصد رای‌دهندگان جدید»

استراتژی جدید دیسانتیس

ران دیسانتیس به شکل یک ترامپ دوم و تنها با شیوه‌ای متفاوت ظاهر خواهد شد، چرا که مردم از سیاست‌مداران حاضر خسته شده‌اند. او سیاستمداری جوان و موفق است و همواره به دنبال مشاور و حامی از بخش‌های خصوصی در انتخابات بزرگ است. در انتخابات 2018 ترامپ و در 2024 ایلان ماسک حضور داشته است.

دیسانتیس با وجود پشتیبانی از سیاست‌های ترامپ مجبور به بی‌اهمیت جلوه دادن او در انتخابات 2024 است. او با وجود مسیر سنت‌گرایانه خود به سمت قدرت همانند یک فرد سنت‌گریز رفتار می‌کند و همواره در بخش دولتی، چه در ارتش و بعد در سیاست خدمت کرده و هیچگاه در بخش خصوصی نبوده است.

منابع انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا

در وهه اول باید گفت که سیستم انتخابات در آمریکا بسیار پیشرفته است و ساختارش اساسا بر پایه سرمایه‌گذاری است لذا تغییر جناح سرمایه‌گذاران مالی بسیار دور از انتظار است.

دوما آنچه تغییر می‌کند میزان مشارکت این تامین‌کنندگان در احزاب است. اما آیا سرمایه‌گذاران جمهوری‌خواه حمایت خود را از دیسانتیس کاهش و یا افزایش خواهند داد؟

در هر صورت، سرمایه‌گذاران به دنبال برد و فرد برنده هستند.

موانع پیشروی دیسانتیس

دیستانتیس باید آماده مقابله با ترامپ باشد و مانع بعدی پیش‌روی‌اش بردن نامزدی حزب است.

مشکل دیگر راضی کردن سرمایه‌گذاران برای افزایش حمایت‌ها، به علاوه گرفتن بیشترین رای ممکن بدون از دست دادن آرای اصلی حزب دست راست می‌باشد.

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size