.
.
.

حمله بیوتروریستی علیه ایران.. توهم توطئه ای که دامن نظام را گرفته است!

محمد حمید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ایران، «عباس رجایی» مدیرعامل شرکت مادر تخصصی کشاورزی ایران چهارشنبه 31 ژانویه در یک نشست خبری اظهار کرد که کشورش در دریای خزر مورد حمله بیوتروریستی قرار گرفته است.

رجایی گفت: «با قاطعیت اعلام می‌کنم که دلیل کاهش شدید سطح تولید ماهیان خاویاری در دریای خزر بیوتروریسم از طریق ورود ماهی شانک است».

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی کشاورزی ایران با اشاره به کاهش شدید میزان تولید خاویار از 300 تن به فقط یک تن در ایران گفت: «شواهد موجود حاکی از آن است که ماهی شانک به منظور بیوتروریسم وارد دریای خزر شده است».

وی توضيح داد که ماهی شانک بچه‌های سایر ماهی‌ها از جمله ماهی خاویار را می‌خورد که این امر تاثیر زیادی در کاهش ذخایر این محصول داشته است ولی نگفت که چه کسی و از کجا و چرا این گونه جانور آبزی را به دریای خزر منتقل کرده است.

این مسئول در بخش کشاورزی ایران نیز تخلیه عمدی زباله‌های کشتی‌ها در دریای خزر را مصداق بارز «بیوتروریسم» دانست.

علی‌رغم این‌که چنین اتفاقاتی بر اساس خطاها و سوء مدیریت منابع زیست محیطی از طریق معرفی یک‌ گونه از موجودات زنده به یک اکوسیستم متفاوت از خاستگاه اولیه آن صورت می‌گیرید که گاهی آن گونه جدید موجب تخرب اکوسیستم مورد نظر یا تقویت آن می‌شود، اما برخی از مسئولان در ایران با نگرشی بر اساس نظریه توطئه و تلاش تروریستی دشمنان خارجی به رویدادهای درون کشور می‌نگرند.

خبرگزاری فارس اظهارات اخیر جنرال «امیرعلی حاجی زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه را منتشر کرده که گفته «آنها با همین خبرپراکنی گاهی زلزله‌ها را به هارپ وصل می‌کنند». او برای برون رفت از نظریه توطئه و روشن کردن اذهان عمومی مردم ایران برای نفی ارتباط بین هارپ و زلزله بار دیگر به تئوری توطئه متوسل شد تا کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و سعودی را به ایجاد ناامنی و تحریک مردم از طریق توطئه‌چینی و شایعه‌پراکنی در کشورش متهم کند.

نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در تلاش بوده تا با فرافکنی، بحران‌سازی در خارج و ترویج توهم توطئه ی خارجی از مسئولیت خود برای حل مشکلات داخلی ناشی از سوء مدیریت، شانه خالی کند.

نظام حاکم بر ایران برای تحریک احساسات نژادپرستانه و ضد عربی در میان مردم، گرد و خاک ناشی از تخریب محیط زیست کشور، که در نتیجه بی توجهی و سیاست های غلط خود رژیم تخریب شده را «گرد و خاک عربی» نامیده تقصیر را به گردن کشورهای همسایه ای انداخته که خود مسئول نابسامانی، نا امنی و بی ثباتی در خاک آنها است.

رژیم همچنین بدون توجه به نیازهای معیشتی و مطالبات سیاسی مردم ایران، آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورها را تحریک کننده تظاهرات مردمی اخیر معرفی کرد.

اخیرا نیز عده ای در بیرون و درون رژیم، زلزله در تهران و کرمانشاه و نیز دیگر بلایای طبیعی در ایران را علاوه بر نسبت دادن آنها به «نیروی ماوراء الطبیعه» و « بدحجابی زنان» به اسلحه ای مجهول به نام «هارپ» و پنتاگون آمریکا نسبت می دهند.

این طرز تفکر فریبکارانه تا جایی در فرهنگ عامه مردم ایران نفوذ کرده که دامن گیر خود نظام هم شده است. رژیم در داخل و خارج کشور با ترویج مقوله «تروریسم اینجا، تروریسم آنجا، تروریسم همه جا» در تلاش است تا با سرکوب هر چه بیشتر مردم، خود را نه به عنوان «حامی تروریسم» بلکه به عنوان «قربانی» آن جا بزند.

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.