.
.
.

تروریست‌های وابسته به آخوندها در فلوجه

فارس بن حزام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بحثی بر مشروعیت جنگ بزرگ عراق برای پاکسازی‌اش از تروریسم وجود ندارد، اما عفونت تروریسم هم این جنگ را فرا گرفته است. این جنگ آلوده از تروریست‌های رسمی است که آن را از نبردی برای شرافت ملی به سمت رذالت تندروی سوق دادند.

طی دو سال گذشته، از صدای فرماندهان ارتش فرو کاسته شد و صدای فرماندهان شبه‌نظامیان، رساتر شد. شرافت نظامی و روحیه ملی، از صحنه به در شد و تاریخ خیانت ملی به صحنه آمد. ستارگان شبه‌نظامیان «حشد الشعبی» امروز، نیروهایی از مزدوران ارتش ایران در جریان جنگ هشت ساله با عراق هستند که آرشیو صوتی و تصویری فعالیت‌هایشان، علنی شده است.

گفتمان تروریست‌های شبه‌نظامیان (حشد الشعبی)، وعده‌ روزانه چربی را در سفره‌های داعش، پیروانش و افراد مردد گرداگردشان تشکیل می‌دهد. رهبری سیاسی عراق در برابر تمام جنایت‌های زشت حشد الشعبی سکوت کرده‌اند و فرماندهان نظامی هم، در برابر خواسته‌های بیمارگونه فرماندهان شبه‌نظامیان، سر خم کرده‌اند. نه سیاستمداران اقدامی در برابر جنایت‌های حشد الشعبی کرده‌اند و نه نظامیان. در برابر گفتمانش هم سکوت کرده‌اند، پرچم‌هایش را به زیر نکشیده‌اند و آن را به تنی طبیعی برای پشتیبانی‌شان تبدیل نکرده‌اند؛ بلکه این حشد الشعبی است که سوارشان شده، مساله ملی‌شان را ربوده، آن‌ها را به پوششی رسمی برای بیماری‌‌ها و تروریسم خود بدل کرده و همدلان با زخم‌های عراق را به نیروهایی به صفبندی برای مقابله با این «حشد» تندرو، ناچار کرده است.

امروز عراق شاهد صحنه علنی جولان دادن ایران است که سعی می‌کند «حشد الشعبی» را به عنوان نهادی مستقل و شبیه به سپاه پاسداران، در صحنه بزرگ نظامی آینده عراق تثبیت کند. همه این‌ها در سایه مخالفت با تشکیل نیروی گارد ملی روی می‌دهد زیرا تشکیل نیروی گارد ملی که نماینده همه طیف‌های عراقی است و نه منتسب به یک مذهب ربوده شده از سوی تندروها، «حشد الشعبی» فرو خواهد پاشید.

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.