.
.
.

مبارزه با داعش پیش از آنکه کار از کار بگذرد

ترکی الدخیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سیاست سعودی روشن است- ما با داعش می جنگیم و داعش نماینده اسلام نیست! وقتی یک خبرنگار غربی به عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی، تاخت که داعش از تعالیم اسلام ریشه گرفته، الجبیر پاسخ داد: "اگر سازمان کوکلوس کلان در آمریکا، که مردم را به اسم مسیح می کشد از مسیحیت سرچشمه گرفته، در آن صورت داعش هم ممکن است از اسلام باشد!"

نهضت کوکلوس کلان، موسوم به KKK، 150 سال پیش در ایالات متحده آمریکا ظهور کرد و هنوز در آن کشور حضور دارد. طرفداران این نهضت به برتری سفید پوستان اعتقاد دارند، ضد نژاد سامی، نژادپرست و ضد کاتولیک هستند، و دست به ارعاب و خشونت به ویژه علیه اقلیتها می زنند.

اگر کوکلوس کلان نماینده مسیحیت است، در آن صورت داعش هم معرف اسلام خواهد بود!

الجبیر گفت در همه ادیان و مذاهب تندروها و حتی دیوانگان وجود دارند.

به همین دلیل است که پادشاهی سعودی آماده است تا عملیات زمینی در سوریه را در چارچوب ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا آغاز کند. داعش یک سازمانی تروریستی است که فرهنگ ما را به بیراهه کشانده است.

نظر مردم عادی در این باره چیست؟

داعش پسران و دختران ما را می رباید و از آنها برای جنگی استفاده می کند که هیچ ربطی به ما ندارد. به همین دلیل لازم است که آنرا پس بزنیم، و در مقابل پندار و کردار آنها که فرهنگ، مذهب، دولت و خانواده ما را هدف گرفته بایستیم. این مشکل ماست و به دیگران ربطی ندارد. اگر گمان کنیم که این مشکل ارتباطی به ما ندارد، پسران و دختران خود را در خطر پیوستن به این تروریستها قرار داده ایم.

منبع: روزنامه عکاظ


رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.