طرفداران داعش در اتاق زایمان

ترکی الدخیل
ترکی الدخیل
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خدا را شکر که عملیات بمبگذاری در مسجد امام رضا در روز جمعه طبق برنامه‌ای که طراحی شده بود پیش نرفت. در غیر این صورت خسارتهای جانی و مالی آن خیلی بیشتر از آن چیزی می بود که اکنون روی داده است.

هیات عالی علماء سعودی این حمله را محکوم کرد و گفت که سکوت در مقابل این عمل وحشیانه جایز نیست. مرحوم ملک عبدالله، پادشاه فقید سعودی نیز یکبار گفته بود: "هر که در مقابل عملیات تروریستها ساکت بماند یکی از آنهاست." بعضی از آنها که سکوت کردند، در حقیقت از طرفداران داعش هستند و قرار است که متولد شوند.

داعش می خواهد با هدف قرار دادن شیعیان پادشاهی سعودی، آنها را از کشورشان جدا کند و به سوی عواملی در خارج از کشور براند. اما داعش در این کار موفق نخواهد شد.

آنها موفق نمی شوند، زیرا پادشاهی سعودی از سرزمین خود دفاع می کند و با دشمنان و تشکیلات آنها مقابله خواهد کرد. در سال 2001، استراتژی القاعده آن بود تا از سعودی ها سوءاستفاده کند، و آنها را در حمله های تروریستی 11 سپتامبر بکار گیرد و روابط سعودی و آمریکا را هدف قرار دهد.

امروز داعش می خواهد با اختلاف انداختن بین شیعیان و اهل سنت سعودی همین کار را بکند. آنها سعی می کنند تا بین شیعیان و دولت سعودی اختلاف بیاندازند.

در سال 1979، وقتی گروه "جهیمان" به مسجد الحرام حمله کردند، روحانی برجسته شیخ محمد ناصرالدین الالبانی، حمله به نمازگزاران را محکوم کرد و گفت: "این جنایت است، حتی اگر در صحرا اتفاق بیافتد، چه رسد که در خانه خدا روی دهد."

در سال 1994، نظریه پرداز تکفیری گروه القاعده، ابومحمد المقدسی در کتاب خود فتوا داد که گروههای تروریست می توانند مساجد و نمازگزاران را هدف حملات خود قرار دهند.

به عبارت دیگر آنها همان چیزی را هدف قرار می دهند که اسلام قصد دارد از آنها حفاظت کند، نفس انسان، دین، آبرو، عقل و مال.

خلیفه داعش چه می کند و پشتیبان چیست؟ خدا گمراهان را نابود کند.

منبع: روزنامه عکاظ


رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید