تو که هستی ای پسر سلمان بن عبدالعزیز!؟

ترکی الدخیل
ترکی الدخیل
منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زنده باشی، تو که هستی!؟ این سوالی است که یک جوان در حالی که در مغازه‌اش ایستاده بود و برای کسب روزی خود کار می‌کرد، از شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز پرسید. شاهزاده در حال بازدید از یک بازار بومی در یکی از مناطق کشور بود. سلطان، مهمان اصلی مراسمی در آنجا بود و شاید تعجب کرد که جوان او را نشناخت، اما این مانع از آن نشد که فورا برای پاسخ، دست خود را به سوی جوان دراز کرده و در حالی که با او دست می‌داد گفت: من سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز هستم، جوان گفت: آیا می‌شود با تو عکسی بگیرم؟، شاهزاده پاسخ داد: خواهش می‌کنم.گفت‌وگویی عادی و طبیعی که نشان از اخلاق غير ساختگی زیبای جوان، و تواضع و اخلاق بالای سلطان بن سلمان دارد. انتشار وسیع ویدو، نشان از تمجید بزرگ این حادثه به تصویر کشیده شده دارد و این به معنی نزدیکی طبیعی میان یک مسئول که فرزند پادشاه نیز هست، با مردم، بازرگانان و صاحبان مکاسب متعدد است.

شاهزاده، فرزند پادشاه، فضا نورد، مسئول گردشگری و چهره رسانه‌ای شناخته شده، با معرفی خود، طرف مقابل را آزار نداد.
در مقابل برخی عادت زشتی دارند که اگر حافظه‌ات تو را یاری نکرد، توانایی‌هایت را امتحان می‌کنند و از تو می‌پرسند: اگر گفتی من کی هستم!؟

سوال از نام کسی، خوار شمردن او نیست، بر خلاف گفته فرزدق شاعر که سروده:
این که گفتی: او کیست؟ شخصیت او را فرو نمی کاهد، زیرا آن که تو او را نمی‌شناسی عرب و عجم او را می‌شناسند.

نام‌هایمان را در پیامک‌هایی که به واسطه تلفن‌های همراه در مناسبت‌ها می‌فرستیم، بنویسم، چرا که زندگی پیچیده شده، چهره‌ها تغییر می‌کند و افراد آشنا زیاد می‌شوند. از شخص چیزی کم نمی‌شود اگر هنگام دست دادن بگوید: من فلانی پسر فلانی هستم.

منبع: روزنامه عکاظ

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید