.
.
.

شیعیان از رژیم خمینی دوری کنند

علامه سید محمدعلی الحسینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هنوز بسیاری از مسلمانان، پیروزی انقلاب 57 ایران و سقوط شاه را یک افتخار برای خود می دانند. بخصوص شیعیان که در ابتدا بیشتر از همه به این انقلاب امیدوار بودند و آن را نشانه ای از پیروزی آمال و آرزوهای خود می دانستند. در آن هنگام برخی از شیعیان بخصوص در عربستان، بحرین، کویت، امارات، عراق، یمن، سوریه و لبنان ادعا می کردند که زیر ستم حکومت هایشان هستند و بزودی به کمک نظام ولایت فقیه نجات خواهند یافت و به آزادی و خوشبختی خواهند رسید. به همین دلیل بسیاری از آنان فریب شعارهای پر زرق و برق خمینی را خوردند و بدون آگاهی، خود را در خدمت نظام ولایت فقیه قرار دادند. آنها تصور می کردند نظام ولایت فقیه مصدر حق و عدالت است. اما اکنون سال هاست که مردم ایران که در این انقلاب نقش اصلی را داشته اند حسرت دوران شاه را می خورند.

این رویکرد مردم ایران عجیب نیست، زیرا به روشنی می بینند که نظام ولایت فقیه، 70 درصد از آنان را به زیر خط فقر کشانده است. امروزه 15 میلیون ایرانی از گرسنگی رنج می برند و بیش از 11 میلیون خانواده گرفتار مشکلات مواد مخدر شده اند. هزاران تن از آنان کارتن خواب هستند و خانه ای برای زندگی ندارند.

همچنین میزان بیکاری در ایران نظام ولایت فقیه به بیش از 30 درصد رسیده است. بیکاری در میان جوانان ایرانی همچنان در حال افزایش است و بسیاری از آنان به دلیل نداشتن شغل، توان تشکیل خانواده ندارند.

علاوه بر اینها خیابان های تهران پر است از زنانی که از شدت فقر و اعتیاد به تن فروشی رو آورده اند. مطابق منابع ایرانی تعداد این افراد بیش از 300 هزار نفر است.

در انتفاضه سال 1388، دنیا شاهد آتش زدن و لگدمال کردن عکس ولی فقیه و شعار مرگ بر خامنه ای در تظاهرات بزرگ مردم ایران بود. یکی دیگر از شعارهایی که تظاهرکنندگان سر می دادند شعار "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" بود. این شعار نشانه نارضایتی ایرانیان از هدر دادن ثروت ملی شان برای دخالت های رژیم درغزه و لبنان بود.

اکنون 37 سال پس از انقلاب ایران اوضاع این کشور آنقدر وخیم است که برخی مردم به فروش کودکانشان روی آورده اند و در مراکز عمومی، علنآ آگهی فروش کودکان خود را نصب می کنند. به یاد بیاوریم که خمینی به شاه طعنه می زد که در حکومت او مردم برخی مناطق دورافتاده ایران ناچار به فروش دختران شان هستند. اکنون خمینی کجاست تا ببیند که در پایتخت حکومت او تهران، مردم ایران، دختران و کودکان خود را می فروشند.

با این حقایق می خواهم خواهران و برادران شیعه خود را متوجه ماهیت زشت رژیم خمینی بسازم و بگویم که سرانجام شعارها و وعده هایی که ولی فقیه به آنها داده است را در زندگی سخت مردم ایران مشاهده کنید.

ما از شیعیان بخصوص در بحرین و عراق و سوریه و یمن و لبنان می خواهیم نگاهی به گذشته و دوران قبل از حاکمیت ولایت فقیه بکنند. آیا در آن زمان مشکلات و بحران های امروز را داشتند؟ دلیل تظاهرات مناطق جنوبی عراق که عمدتأ شیعه هستند چیست؟ آیا اوضاع عراق و لبنان قبل از روی کار آمدن نظام ولایت اینچنین وخیم بود؟

بنابراین وضعیت سختی که امروز شیعیان بخصوص در عراق و لبنان و حاشیه خلیج دارند به هیچ وجه ناشی از عملکرد حکومت هایشان نیست.

پس لازم است خود را در برابر این آیه مبارک قرآنی قرار دهیم که {آيا چيزى را كه پست‏تر است جانشين چيزى می كنيد كه بهتر است؟}

از شما و بخصوص از آنهایی که فریب ولی فقیه را خورده اند و به نفع او شعار می دهند می پرسم، از این همه خدمتی که به نظام ولایت فقیه کرده اید چه دستآوردی بجز بدبختی و فقر و هرج و مرج و ناامنی و پایمال کردن حقوق دیگران داشته اید؟

با توضیح این حقایق و وقایعی که اشاره کردم از برادران و خواهران شیعه می خواهم که از شرایط فعلی عبرت بگیرند و از همراهی بیشتر با نظام ولایت فقیه و از شرکت در پروژه های آن خودداری کنند.

نظام ولایت فقیه می خواهد با سوء استفاده از شیعیان آنها را پل رسیدن به مطامع نامشروع خود قرار دهد.

به خودتان و به ملتتان برگردید. طرفدار سرزمین و مردم خود باشید و در استقرار امنیت و آرامش به آنها کمک کنید و دیگران را از نزدیک شدن به نظام ولایت فقیه پرهیز دهید. و از خداوند عز و وجل به خاطر وجود نعمت امنیت و آرامش در کشورهایتان سپاسگزاری کنید. امیرالمومنین علی علیه السلام فرموده اند: {سلامتی و امنیت، دو نعمت بزرگی هستند که اغلب فراموش می شوند.}

منبع: سایت شورای اسلامی عربی در لبنان

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.