.
.
.

جاده های ایران؛ نا امن ترین در جهان

رتبه ۱۸۹ از ۱۹۰ به ایران رسید

نازنین کامدار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با وجودی که بر اساس برآورد وزیر راه و شهرسازی، هزینه ارتقاء ایمنی جاده ها در ایران تنها به ۸ هزار میلیارد تومان نیازمند دارد، بانک جهانی در آخرین آمار خود در خصوص تلفات جاده ای در جهان، رتبه ایران را از نظر ایمنی راه ها، ۱۸۹ در میان ۱۹۰ کشور جهان اعلام کرده و به این ترتیب تنها کشور سیرالئون از ایران شرایط بحرانی تری دارد.

خبرگزاری مهر در این باره نوشته است: "وضعیت نامناسب حوادث جاده‌ای کشور ما باعث شده بانک جهانی در بررسی و مطالعات خود، وضعیت حوادث جاده‌ای ایران را بحرانی عنوان کند. بر اساس اعلام پژوهشكده بيمه مركزي ايران، کشور ما از نظر تصادفات ناايمن رانندگي در بين ۱۹۰ كشور جهان، رتبه ۱۸۹ را به‌ خود اختصاص داده و از اين جهت، تنها كشور سيرالئون در غرب قاره آفريقا است كه وضعيت نامناسب‌ تري نسبت به ايران دارد. در مقایسه با برخی از کشورهای آسیایی می‌توان گفت ميزان تلفات تصادفات رانندگی در ايران ۲۵ برابر ژاپن و ۲ برابر ترکيه است. همچنین خودروهای سبک و سنگین در ایران تا ۱۰۰ برابر بیش‌تر از برخی کشورهای دنیا با یکدیگر برخورد می‌کنند. به عنوان مثال در انگلستان با وجود اینکه تا سه برابر بیشتر از ایران خودرو وجود دارد، میزان بروز تصادفات تا ۳۲ برابر کمتر است. یعنی می‌توان گفت به نسبت خودروهای موجود در ایران، حدود ۱۰۰ برابر بیش‌تر از انگلستان تصادفات رانندگی رخ می‌دهد".

بحرانی تر شدن شاخص تلفات جاده ای و نا ایمنی راه ها در ایران، در حالیست که پیش از این سازمان جهانی WHO در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ رتبه ایران را به ترتیب ۱۶۸ از میان ۱۷۸ کشور و ۱۷۷ از میان ۱۸۰ کشور جهان برآورد کرده بود.

این آمار تکاندهنده در حالی منتشر شده که سایت صراط نیوز نیز به تازگی در گزارشی به بررسی برخی از شاخص های ایمنی راه ها در کشور اشاره کرده و نوشته بود: "ایران در حوزه حمل و نقل یکی از بالاترین میزان فوت و مجروحیت را در جهان دارد. در حالیکه در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ نفر و در اتحادیه اروپا ۱۳ نفر کشته می‌شوند، اما در ایران به ازای همان مقدار خودرو حدود ۳۷ نفر جان می‌دهند. اگر میانگین ۲۳ تا ۲۷ هزار کشته در حوادث رانندگی در طول سال را همراه با میانگین ۲۵۰ هزار زخمی این حوادث در نظر بگیریم، گویی هر سال در ایران یک زلزله بزرگ با این مقدار کشته و زخمی اتفاق می‌افتد. هم‌چنین تعداد تلفات جاده‌ای کشور در سال با تلفات یک جنگ تمام عیار برابری ‌می‌کند. برای نمونه، آمار کشته‌ها در ۷ ماه نخست سال ۹۲ نزدیک به ۲.۵ برابر تعداد سربازان کشته شده آمریکایی در جنگ عراق است".

این آمارها در شرایطی است که در سال ۹۳، بنا به نوشته منابع رسمی، در ده ماه پایانی سال ۹۳، بیش از ۱۴ هزار تن جان خود را در جاده های ایران از دست دادند و تنها در فروردین سال ۹۴، تعداد تلفات جاده ای به بیش از ۱۲۰۰ تن رسیده است.

عنوان نا ایمن ترین جاده های جهان، در حالی از آنِ ایران شده که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی چندی پیش از نیاز کشور به صرف هزینه ۸ هزار میلیارد تومانی جهت ایمنی راه ها خبر داده و گفته بود: "به قيمت روز برای نگهداری از راهها به حدود ۸۰۰۰ ميليارد تومان نياز داریم در حالی که کمتر از ۲ هزار ميليارد تومان در اختيار وزارت راه و شهرسازی است که این نشاندهنده نياز به رویکرد مجدد در راهداری است".

او افزوده بود: "موضوع جدی دیگر این است که ایمنی به شرطی ارتقاء می یابد که مردم را با خودمان همراه کنيم زیرا نحوه رفتار ۲۰ ميليون راننده بسيار اهميت دارد و باید در رفتار آنها تغيير ایجاد شود. همچنين آموزشهای ایمنی باید از زمان دانش آموزی شروع شود و قصد داریم تا با آموزش و پرورش هم گفتگوی مفصلی در این باره داشته باشيم".

گفتنی آنکه حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی به تازگی از حساسیت آیت الله خامنه ای نسبت به تلفات جاده ای خبر داده است.

او گفته: "مقام معظم رهبری فرمودند که حتی یک کشته نیز در این رابطه زیاد است، به گونه‌ای که ایشان از شنیدن یک تصادف که منجر به فوت، نگران می‌شوند، هر چقدر بتوانیم تخلفات جاده‌ای را کاهش دهیم در راستای منویات رهبری قدم برداشتیم، ضمن اینکه یک حرکت انسان‌دوستانه و مردمی از سوی ناجا خواهد بود".

منبع: روزآنلاین

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.