.
.
.

هواداران داعش را به "دار الخلافه" این گروه اعزام کنید

عبدالرحمن الراشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«ما در فراخوان خود طالبان علم، فقها و مبلغان دینی و در راس آن‌ها قاضیان، اصحاب توانایی‌های نظامی، اداری، خدماتی، پزشکان، مهندسان و کارشناسان در همه زمینه‌ها را خطاب قرار می‌دهیم.» این ندایی است که ابو بکر البغدادی آن را سر داد، کسی که خود را به عنوان خلیفه مسلمانان در سراسر جهان منصوب کرد و به دولت عراق و شام که به «داعش» مشهور است، اکتفا نکرد!

او از مسلمانان خواست به امارتش مهاجرت کنند و این هجرت را بر هزار میلیون مسلمان در سراسر کره زمین، واجب دانست. واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی، سخره آمیز بود؛ داعشی‌ها به تمسخر گرفته شدند. اما همه مردم «داعش» را یک شوخی مسخره نمی‌دانند. برخی برای این سازمان به شکلی علنی تبلیغ کرده دعوت به پیوستن به صفوف آن در جنگ می‌کنند. با این‌که بیشتر کشورهای منطقه شهروندان خود را از سفر به سوریه و عراق به دلیل ادامه جنگ در این کشورها، نهی می‌کنند و هرکس جرات پیدا کند و دست به چنین کاری بزند را تحت پی‌گرد قرار می‌دهند، اما پیشنهاد اعزام ده‌ها مبلغ و روشنفکر داعشی، به (دولت داعش) فکر بدی نیست. اما بیشتر کسانی که از «داعش» چه به عنوان اندیشه، چه نیرو و چه امارت به دفاع پرداخته، دعوت به جنگ در کنار نیروهایش را می‌کنند، زندگی به عنوان مبلغ در «جامعه‌های کافر» در منطقه خلیج، مغرب عربی یا اروپا را ترجیح می‌دهند.

شایان ذکر است که در سال ۱۹۹۰، یکی از ائمه جماعت عرب که ساکن یکی از کشورهای خلیجی بود، هر شب در سخنرانی‌هایش، نمازگزاران را به جنگ علیه نیروهای آمریکایی دعوت می‌کرد که برای آزاد سازی کویت از چنگ نیروهای صدام حسین، به این کشور آمده بودند. یکی از شب‌ها هنگامی که نمازش را به پایان رساند، نیروهای امنیتی به منزلش مراجع کردند تا به او اعلام کنند که به خاطر سخنرانی‌های تحریک آمیزش، قرار است دیپورت شود و آن‌ها برای او جایی در یک کشتی عازم بندر بصره، تهیه کرده‌اند تا از آنجا جهاد خود را آغاز کند. او به گریه و التماس افتاد و کتبا متعهد شد که در منبر مسجد دیگر مردم را به جنگ دعوت نکند.

امثال او زیاد هستند که هر روز در رسانه‌ها فتوا صادر می‌کنند و بر بالای منابر در دفاع از «داعش» و دیگر تشکیلات تندرو در عراق و سوریه سخنرانی می‌کنند و دعوت به همیاری با آن‌ها می‌کنند، اما خود به «دار الخلافه داعش» نمی‌روند و به فرزندان خود هم اجازه رفتن به آنجا را نمی‌دهند. ما معتقدیم پس از آن‌که خلیفه‌شان آماده باش را اعلام کرد و از آن‌ها خواست به امارت فوق‌العاده‌اش بروند، باید به آن‌ها یادآور شویم که اکنون امارت اسلام، خلافت و خلیفه وجود دارد و دیگر بهانه‌ای برای تردید و ترک واجب در برابر دیگران ندارند بلکه باید به کشور بهشتی‌شان فرستاده شوند.

همه تندروها پیرو «داعش» یا «گروه النصره» نیستند. به طور مثال ابو محمد المقدسی، سمبل «القاعده» و فیلسوف مشهورش که به تازگی از زندان‌های اردن آزاد شده است، با این که مرجع تندروها در سراسر جهان به شمار می‌آید، اما رفتارهای «داعش»‌ را تحمل نکرده و یادداشتی هشدار آمیز نسبت به آن‌ها منتشر کرده است. در یادداشت طولانی المقدسی آمده است: «پیش از آزادی‌ام سخنانی سوء را از برخی از سخنگویان رسانه‌ای از دو طایفه رقیب (داعش و النصره) شنیدم و به بخشی از آن‌ها پاسخ گفتم و محکومشان کردم. پس از خروجم از زندان هم سخنان سوء و پست فطرتانه‌ای را مطالعه کردم که گویندگانش لایق وصف مجاهد یا صفت شرعی نیستند و بلکه باید آن‌ها را خیابانی نامید. از اتهام مخالفان به حرامزادگی یا فرزندان فاحشه‌ها و دیگر دشنام‌های غیر قابل قبول گرفته تا دروغ و بهتانی که بر زبان می‌آورند.»

حتی مقدسی هم آن‌ها را لات‌های خیابانی دانست و دعوت به جنگ با آن‌ها کرده است. این وضعیت امت ربوده شده توسط مدعیان دین است که از اندیشه امارتشان دفاع می‌کنند؛ امارتی که مجموعه‌ای از لات‌های بی سرپا و فارغ التحصیلان زندان‌های جنایت از آن دفاع می‌کنند و زیر پرچم‌های سیاهشان، بی‌گناهان را می‌کشند، کودکان را می‌ربایند و به زنان تجاوز می‌کنند.

*منبع الشرق الاوسط

رفع مسئولیت: مقالات منتشر شده، تنها نظر نویسندگان خود را منعکس می‌کنند.
بیشترین بازدید موضوعات مهم