.
.
.

چرا ویل سمیت پس از جشن توزیع جوایز اسکار استعفای خود را اعلام کرد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویل اسمیت، هنرپیشه مشهور آمریکایی، پس حرکت جنجالی خود در مراسم اهدای جوایز اسکار که شامل سیلی زدن و دشنام دادن به کریس راک، دیگر بازیگر مشهور هالیوودی و مجری برنامه بود، از آکادمی علوم و هنرهای سینمای آمریکا استعفا داد.

این بازیگر 53 ساله که اواخر همان شب برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم «شاه ریچارد» شد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که به خاطر اقدامات «تکان‌دهنده، دردناک و غیرقابل‌توجیه» خود از آکادمی اسکار کناره‌گیری می‌کند.

به گفته وی: «کسانی که من احساسات‌شان را جریحه‌دار کرده‌ام بسیارند و شامل کریس، خانواده‌اش، بسیاری از دوستان و عزیزان، و تمام حاضران و مخاطبان جهانی مراسم می‌شود.»

اسمیت ادامه داد: «من به اعتماد آکادمی خیانت کردم. من دیگر نامزدها و برندگان را از فرصت جشن گرفتن و تجلیل شدن برای کار خارق‌العاده‌شان محروم کردم. قلب من شکسته است.»

این هنرپیشه هالیوودی که به خاطر شوخی کردن مجری مراسم با سر طاس همسرش که در اثر بیماری آلوپسی موهایش را از دست داده، خشمگین شد و به او سیلی زد، در نهایت تاکید کرد: «تغییر زمان می‌برد، و من قول می‌دهم روی خودم کار کنم تا از این به بعد اجازه ندهم احساساتم بر عقلم غلبه کند.»

اسمیت بیانیه خود را چند روز پس از آن منتشر کرد که آکادمی اسکار از آغاز «تحقیقات انضباطی» علیه این بازیگر به دلیل «برخورد ناشایست فیزیکی، رفتار توهین‌آمیز یا تهدیدآمیز، و به خطر انداختن آبروی آکادمی» خبر داد.

آکادمی همچنین اعلام کرد که پس از سیلی زدن اسمیت به راک، مسئولان مراسم اسکار از خود خواسته بودند محل برنامه را ترک کند، که او نپذیرفته بود. آکادمی همچنین اقدامات اسمیت را به عنوان «رویدادی بسیار تکان‌دهنده و آسیب‌زننده برای مشاهده حضوری و تلویزیونی» محکوم و از راک عذرخواهی کرد.

سایر اقدامات انضباطی علیه اسمیت می‌تواند شامل توبیخ عمومی یا خصوصی، لغو امتیاز موقت یا دائمی برای شرکت در رویدادهای آکادمی، از دست دادن موقت یا دائمی واجدیت شرایط برای دریافت جایزه، و همچنین لغو احتمالی جایزه آکادمی باشد.

در همین حال، دو غول بزرگ فیلمسازی «سونی» و «نت‌فلیکس» هم اعلام کردند به دلیل رفتار ناشایست ویل اسمیت در جریان مراسم اسکار، همکاری خود را با این بازیگر قطع خواهند کرد. احتمال قطع همکاری‌های مشابه نیز وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم