ویکتوریا استارمر «بانوی اول» جدید بریتانیا کیست؟

ویکتوریا یک زن یهودی لهستانی‌تبار بسیار متدین که برخی از اعضای خانواده او در اسرائیل هستند، فقط در مناسبت‌های خاص ظاهر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال پیروزی حزب کارگر بریتانیا در انتخابات پارلمانی اخیر و ورود کی‌یر استارمر، رهبر این حزب به ساختمان شماره 10 خیابان داونینگ در لندن به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا، کانون توجه‌ها به ویکتوریا همسر وی که اکنون بانوی اول جدید بریتانیا است، معطوف شده است.

همسران نخست وزیران معمولا در حمایت از شوهران خود مصاحبه یا اظهارات رسانه‌ای می‌کنند، اما به گفته ستارمر ویکتوریا تاکنون هرگز مصاحبه رسانه‌ای انجام نداده و نخواهد کرد و احتمالا به جز در مراسم رسمی که باید در کنار همسرش باشد، از ظاهر شدن در انظار عمومی دوری خواهد کرد.

خواستگاه بانوی اول بریتانیا

درباره خاستگاه بانوی اول بریتانیا، او یک زن یهودی لهستانی‌تبار متعهد به اعتقادات یهودی است که در جشن‌ها و مناسبت‌های مذهبی شرکت می‌کند و در مبارزه با یهودی ستیزی نیز فعال است.

اعضای خانواده ویکتوریا در اسرائیل زندگی می‌کنند

استارمر در یک مصاحبه‌ تلویزیونی درباره اولین ملاقات خود با همسرش ویکتوریا اظهار داشت، او یکی از ماموریت‌های کاری مانی که برای جمع‌آوری اسناد دقیق برای پرونده‌ای در دادگاه بود، با ویکتوریا تماس گرفته بود اما ویکتوریا مکالمه او را به دلایلی قطع کرد. استارمر می‌گوید او تحت تاثیر شخصیت قوی و زیبای ویکتوریا قرار گرفت و پس از چندین دیدار و ملاقات با همدیگر در سال 2007 ازدواج کردند.

ویکتوریا مانند همسرش کی‌یر استارمر اولین کار خود را به عنوان وکیل آغاز کرد، اما اکنون در بخش بهداشت حرفه‌ای برای«NHS» کار می‌کند، نقشی که او بسیار دوست دارد و به گفته همسرش به انجام آن ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size