قلعه بالمورال در اسکاتلند برای اولین بار به روی عموم باز شد

بلیط تورهای راهنمادار قلعه به قیمت 100 تا 150 پوند، که شامل چای عصر نیز می‌شود، طی 24 ساعت فروش رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قلعه بالمورال، استراحتگاه‌ شخصی خاندان سلطنتی بریتانیا که در میانه قرن نوزدهم در دوران ملکه ویکتوریا در آبردین‌شیر اسکاتلند ساخته شد، به دستور چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، برای اولین بار در تاریخ خود کاملا برای بازدید عموم باز شد.

به گزارش «اسکای نیوز»، بالمورال از دوشنبه این هفته به روی عموم باز شده است. بلیط تورهای راهنمادار قلعه به قیمت 100 تا 150 پوند، که شامل چای عصر نیز می‌شود، طی 24 ساعت فروش رفت، و از اول ژوئیه تا 4 آگوست در مجموع 40 نفر در روز مجاز به بازدید از اقامتگاه سلطنتی هستند.

بازدیدکنندگان قبلا فقط می‌توانستند از سالن رقص و حیات قلعه بازدید کنند. امروز علاوه بر این اماکن بازدیدکنندگان می‌توانند از سالن ورودی قلعه، راهروی سرخ، اتاق‌های غذاخوری اصلی و خانوادگی، لابی، کتابخانه، و اتاق نشیمن بازدید کنند.

به دستور چارلز، فرش‌های اتاق پذیرایی به سبک کفپوش‌هایی درآمده است که ملکه ویکتوریا در قلعه نصب کرده بود. چارلز همچنین نقاشی‌های سر ادوین هنری لندسیر که ویکتوریا به آنها علاقه داشت را در قلعه آویزان کرده است.

لندسیر بیشتر به خاطر خلق شیرهای پایه «ستون نلسون» در میدان ترافالگار لندن مشهور است، که پیروزی نیروی دریایی بریتانیا بر ناپلئون را جشن می‌گرفت. این هنرمند مشهور تابستان‌ها برای آموزش نقاشی به ملکه ویکتوریا و شوهرش پرنس آلبرت به بالمورال می‌رفت.

کتابخانه قلعه، که زمانی محل خوردن صبحانه و ناهار ملکه ویکتوریا بود، امروزه به عنوان اتاق کار پادشاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتاب‌هایی که در قفسه‌ها قرار دارند شامل تاریخ اسکاتلند، به ویژه قبایل هایلند، سخنرانی‌های آلبرت، و همچنین رمان‌ها و کتاب‌هایی درباره شعر و هنر است.

بازدیدکنندگان می‌توانند سوت مشهوری که ملکه الیزابت برای صدا کردن راننده از آن استفاده می‌کرد، و گونگ مشهور شام که برای احضار مهمانان بالمورال به سالن غذاخوری استفاده می‌شود را ببینند. به درخواست پادشاه، چای بازدیدکنندگان روی تارتان (پارچه راه‌راه) اسکاتلندی خاندان سلطنتی استوارت سرو می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size