موج بی‌سابقه گرمای زودهنگام آمریکا را درنوردید

مقامات هشدار می‌دهند این پدیده که هنوز در جریان است، ممکن است به یک رویداد آب و هوایی مرگبار تبدیل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

موج بی‌سابقه گرمای زودهنگام این هفته سراسر آمریکا را درنوردید، و افزایش شدید دمای هوا در ایالت‌های مرکزی و شرقی این کشور رکوردهای چند دهه‌ای حرارت را جابجا کرد، به طوری که مقامات هشدار می‌دهند این پدیده که هنوز در جریان است، ممکن است به یک رویداد آب و هوایی مرگبار تبدیل شود.

حدود 80 میلیون نفر از ایندیانا تا نیواِنگلند تحت هشدار گرما یا گرمای بیش از حد قرار دارند. مقامات می‌گویند تازه اول فصل گرما در این مناطق است و چنین گرمایی غیرمنتظره است، و افزودند این خطرناک است زیرا مردم آماده نیستند. دمای بالا می‌تواند باعث کم‌آبی بدن و گرمازدگی شود و مشکلات قلبی عروقی را بدتر کند.

در واکنش به گرمای شدید، فرماندار نیویورک مرکز عملیات اضطراری این ایالت را فعال کرد. ایالت نیویورک سواحل و استخرهای عمومی خود را زودتر از موعد سالانه باز کرد تا مردم بتوانند خود را در آنها خنک کنند.

در شیکاگو روز دوشنبه دمای 97 درجه فارنهایت در فرودگاه بین‌المللی اوهر ثبت شد که رکورد 96 درجه ثبت‌شده در سال 1957 را شکست. سازمان خدمات اجتماعی این شهر می‌گوید آنها تیم‌های اضطراری تشکیل داده‌اند که در سراسر شیکاگو به کمپ‌های بی‌خانمان‌ها می‌روند و مردم را تشویق می‌کنند تا برای فرار از گرمای شدید به پناهگاه‌هایی بروند که مجهز به وسایل خنک‌کننده هستند.

از سوی دیگر، در جنوب و غرب آمریکا ‌آتش‌سوزی‌های بزرگ روی داده است. مقامات محلی روز سه‌شنبه گفتند آتش‌سوزی‌های جنگلی در جنوب نیومکزیکو حدود 8000 نفر را مجبور به تخلیه خانه و کاشانه و محل کارشان کرده است.

در غرب و در لس‌آنجلس، آتش‌نشانان با آتش‌سوزی که از شنبه در شمال غربی شهر شروع شده و 12000 هکتار را سوزانده بود دست و پنجه نرم کردند. این آتش‌سوزی حدود 1200 نفر را مجبور به تخلیه منطقه تفریحی لس‌آنجلس کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size