تیلور سویفت در اسکاتلند زلزله به راه انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رقص «زلزله ‌مانند» بیش از هفتاد و سه هزار هوادار تیلور سویفت در کنسرت اراز شب جمعه هفتم ژوئن در ادینبورو در اسکاتلند، سبب شد تا مانیتورهای ثبت زلزله در این منطقه ثبت تکان‌های شدید روی زمین را ثبت کنند.

به گزارش «اسکای نیوز»، با آغاز تور تیلور سویفت در بریتانیا، یک رکورد دیگر برای این خواننده محبوب ثبت شد: برپاکردن تکانش‌های زلزله مانند در سطح زمین به اندازه 23.4 نانومتر.

سازمان زمین‌شناسی بریتانیا، با فعال شدن مانیتورهای ثبت زلزله در اسکاتلند دریافت که این تکان‌های شدید در سطح زمین مربوط به رقص پرانرژی دهها هزار طرفدار تیلور سویفت که از آنها به عنوان «سویفتی‌ها» یاد می‌شود، است و خبری از زمین‌لرزه واقعی نیست.

مانیتورهای ثبت زلزله تا مسافت شش کیلومتری تکان‌های شدید در سطح زمین را ثبت کرده‌اند که همزمان با اجرای بعضی از آهنگهای پرطرفدار او نوسان شدیدتری را نشان می‌دادند. شدت تکانش‌های زمین در این منطقه را می‌توان معادل زلزله‌ای بیش از دو ریشتری برآورد کرد.

گفته شده است که این بزرگترین کنسرت در تاریخ اسکاتلند بود که به نوشته فاینشنال تایمز، برآورد شد 77 میلیون پوند به اقتصاد اسکاتلند کمک کرده است.

تور کنسرت اراز، تیلور سویفت رکورد جهانی فروش در تاریخ موسیقی را شکسته و در هر شهری که برگزار می‌شود سبب رونق کسب و کار به ویژه مراکز اقامتی، رستوران‌ها و بارها و مراکز تفریحی می‌شود.

روز جمعه کنسرت سویفت در لیورپول برگزار خواهد شد که بلیت آن، ماهها پیش و تنها ساعاتی پس از آغاز فروش، به اتمام رسید. هفته آینده نیز سویفت به کاردیف پایتخت ولز می‌رود که دهها هزار نفر به آن شهر سرازیر خواهند شد و مقامات شهر از مردم خواسته‌اند اگر نیاز به سفر اضطراری دارند چند روز قبل از کنسرت از شهر خارج شوند. برخی از کاربران بریتانیایی با اشاره به انتخابات سراسری ماه اینده در این کشور می‌گویند اگر حزب حاکم نتوانست اقتصاد رکودزده را سرپا کند، تیلور سویفت به نجات آن آمده است.

سازمان زمین‌شناسی بریتانیا می‌گوید با انرژی حاصل از رقص و پایکوبی حاضران در کنسرت سویفت در ادینبورو، باتری 6 هزار خودرو را می‌شد بطور کامل شارژ کرد.

تیلور سویفت در تور کنسرت اراز (دوران) خود قبلا هم در شهرهای مختلف زلزله بپا کرده بود، از جمله کنسرت 23 ژوئن سال گذشته او در سیاتل که حس‌گرهای زلزله‌نگاری، زمین‌لرزه‌ای به قدرت 2.3 ریشتر را ثبت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید