«چت جی‌پی‌تی» به «آیفون» می‌آید

اعلام اپل با واکنش شدید ایلان ماسک روبرو شد، که گفت اگر اپل این کار را بکند، او تمام وسایل اپل را در کمپانی‌اش ممنوع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمپانی «اپل» این هفته در جریان کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود در کالیفرنیا از راهبرد هوش مصنوعی خود پرده‌برداری کرد و اعلام کرد قصد دارد دستیار هوش مصنوعی محبوب «چت جی‌پی‌تی» ساخت شرکت «اوپن‌اِی‌آی» را وارد سیستم عامل اپل در «آیفون» و دستگاه‌های دیگر ساخت این شرکت کند.

به گفته اپل، سیستم عامل دارای چت جی‌پی‌تی از اواخر سال جاری در دسترس کاربران قرار خواهد گفت و سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی نیز به آن اضافه خواهد شد. این شرکت تاکید کرد که این چت‌بات به صورت رایگان در اختیار دارندگان آیفون قرار خواهد گرفت و اطلاعات کاربران نیز ثبت نخواهد شد.

اپل همچنین دستیار صوتی خودش به نام «سیری» را با فناوری هوش مصنوعی مولد اصلاح کرده است تا به آن توانایی مدیریت ویژگی‌های خاص ابزارک‌ها را بدهد. این بدین معناست که سیری اکنون می‌تواند ایمیل‌ها را حذف کرده و تصاویر را در آیفون ویرایش کند. سیری همچنین از چت جی‌پی‌تی استفاده می‌کند.

اپل که به خاطر تمرکز حرفه‌ای خود بر حفظ ایمنی داده‌های کاربران مشهور است، گفت که هوش مصنوعی خود را با هدف حفظ حریم خصوصی توسعه داده است، و از ترکیبی از پردازش روی دستگاه و محاسبات ابری برای تقویت ویژگی‌های هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد.

اپل سال‌هاست از هوش مصنوعی در پشت پرده استفاده می‌کند تا ویژگی‌های دستگاه‌های خود مانند توانایی ساعت‌هایش در تشخیص تصادف و سقوط را تقویت کند، اما برخلاف مثلا «مایکروسافت» که از هوش مصنوعی برای تقویت سیستم عامل و زیرساخت‌های کلی دستگاه‌های خود استفاده کرده است، اپل تاکنون از این کار اکراه داشته است. لذا این اولین گام اپل در آن مسیر است.

اعلام اپل با واکنش شدید ایلان ماسک، میلیاردر کارآفرین و بنیانگذار شرکت «تسلا» روبرو شد، که استفاده اپل از ابزارهای هوش مصنوعی اوپن‌‌اِی‌آی در سطح سیستم عامل را یک «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند و تاکید کرد اگر اپل این کار را بکند، او تمام وسایل اپل را در کمپانی‌اش ممنوع می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید