«ایکس» رسما اجازه همرسانی محتوای پورنوگرافی را می‌دهد

ماسک از زمان تصاحب رسانه اجتماعی «ایکس» کوشیده است تا آن را به فضایی برای آزادی بیان تبدیل کند حتی اگر این کار به قیمت کاسته شدن از نظارت بر محتوا، تمام شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد که نشر هرگونه محتوای جنسی یا پورنوگرافی در این پلتفرم رسما مجاز است.

این پلتفرم در صفحه «محتوای ویژه بزرگسالان» در بخش اصول جدید راهنما خود گفت: «بر این باوریم که کاربران باید بتوانند محتوای جنسی را تا زمانی که آن محتوا به‌طور توافقی تولید و توزیع شود، ایجاد، نشر و مشاهده کنند».

این رسانه اجتماعی تاکید کرد: «محتوای مشابه برای کودکان یا کاربران بزرگسالی که مایل به مرور آن نیستند، ظاهر نمی‌شود».

«ایکس» از زمان تأسیس خود رسماً انتشار ویدئو و تصاویر مستهجن یا جنسی را ممنوع نکرده است، اما به طور رسمی نیز به آنها اجازه پخش نداده است.

این رسانه اجتماعی در سال 2019، با اعلام ممنوعیت محتوای حاوی «رفتار جنسی خشن» که از ابتدای ژانویه 2020 اجرایی شد، به این موضوع پرداخت.

سایت «ایکس» اعلام کرد که تصاویر یا فایل‌های ویدیویی «حاوی برهنگی بزرگسالان یا اعمال جنسی با ماهیت پورنوگرافی «تحریک‌آمیز جنسی»، اکنون کاملا مجاز است.

این قانون همچنین در مورد محتوای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، انیمه و هنتای، و هرگونه ژانر ژاپنی «مانگا» و انیمیشن با ماهیت جنسی، نیز صادق است.

با این حال، این شبکه اجتماعی تاکید کرد که محتوای مروج «سوء استفاده جنسی» و انواع اذیت و آزار جنسی خردسالان را ممنوع می‌کند.

«فیس بوک»، «اینستاگرام» و «اسنپ چت»، قوانین سختگیرانه‌ای را در مورد محتوای تحریک آمیز جنسی یا پورنوگرافی، وضع کرده‌اند.

ایلان ماسک از زمان تصاحب رسانه اجتماعی «ایکس» کوشیده است تا آن را به فضایی برای آزادی بیان تبدیل کند حتی اگر این کار به قیمت کاسته شدن از نظارت بر محتوا، تمام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size