سرمایه‌گذاری آمریکا در حوزه هوش مصنوعی جنگی

علاقه به سیستم‌های هوش مصنوعی در امور دفاعی اخیراً افزایش یافته، به طوری که کشورهایی مانند چین و اسرائیل نیز آزمایش روی آن را آغاز کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده قراردادی به ارزش 480 میلیون دلار با کمپانی «پَلَنتیر» برای ساخت نمونه اولیه پروژه «سیستم هوشمند مِیوِن» امضا کرد. این سیستم ابزاری دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل میدان جنگ است.

پروژه میون در سال 2017 با هدف استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به منظور کارآمدتر کردن سیستم‌ها در عملیات‌های نظامی مفهوم‌سازی شد، و انتظار می‌رود قراردادی که برای توسعه این سیستم با پلنتیر امضا شده است تا ماه مه 2029 به نتیجه برسد.

سیستم هوشمند میون منابع داده‌ای مختلف شامل تصاویر ماهواره‌ای، داده‌های موقعیت جغرافیایی، و رهگیری‌های ارتباطی را در قالب یک محیط یکپارچه برای تجزیه و تحلیل میدان نبرد ترکیب می‌کند.

این پروژه طی سالیان اخیر به کانون تلاش‌های نظامی با تمرکز بر هوش مصنوعی ایالات متحده تبدیل شده است، و از فناوری‌های آماده و یادگیری ماشینی برای شناسایی اهداف بالقوه استفاده می‌کند.

داده‌های دریافتی از منابع متعددی مثل تصاویر ماهواره‌ای، هواپیماهای بدون سرنشین، ویدیوهای سکوهای نظارتی، ارتباطات رهگیری‌شده از منابع مختلف، و موارد دیگر برای مکان‌یابی و تعیین دقیق اهداف بالقوه ترکیب می‌شوند.

‏میون تاکنون توسط نیروهای مسلح ایالات متحده در چندین مکان در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و نتایج دلگرم‌کننده‌ای از خود نشان داده است. نقش آن فراتر از شناسایی اهداف در میدان‌ جنگ است.

میون را می‌توان برای افزایش آگاهی روی زمین و برای شناسایی حرکات نیروها استفاده کرد. همچنین برای تامین لجستیک و سایر کارهای دقیق برای عملیات زمینی سودمند است.

وزارت دفاع ایالات متحده اخیرا در حال کار بر روی چندین محصول مرتبط با هوش مصنوعی با هدف بهبود کارایی و ساده کردن عملیات خود روی زمین است. علاقه به سیستم‌های هوش مصنوعی در امور دفاعی اخیراً افزایش یافته است، به طوری که کشورهایی مانند چین و اسرائیل نیز آزمایش روی آن را آغاز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size