آلوین برگ، دادستانی که ترامپ را محکوم کرد کیست؟

نیات برگ از پیگرد ترامپ حتی مورد تردید برخی از منتقدان ترامپ قرار گرفته است، و می‌گویند وی با «انگیزه‌های سیاسی» دنبال ترامپ افتاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آلوین بِرَگ، دادستان 50 ساله هفته پیش موفق شد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده را به جرم جعل سوابق تجاری برای پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره پورن در دادگاه محکوم کند، و به اولین دادستان در تاریخ آمریکا تبدیل شد که یک رئیس‌جمهوری سابق را به محکومیت کیفری رسانده است.

به گزارش «رویترز»، برگ پس از رسیدگی به پرونده‌های فساد عمومی در مقام دادستان فدرال و در دفتر دادستان کل ایالت نیویورک، در ژانویه 2022 به دادستانی منطقه منهتن منصوب شد. وی فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق هاروارد و اولین سیاه‌پوستی است که به عنوان دادستان منطقه منهتن مشغول به کار شده است.

برگ اواخر سال 2022 نیز موفق شد با پیگیری پرونده‌ای که در دوران سلف وی سایروس ونس مطرح شده بود، سازمان ترامپ را به اتهام سازماندهی یک تقلب مالیاتی 15 ساله محکوم کند. ترامپ شخصاً در این پرونده متهم نشد.

براگ همچنین تحقیقات ونس درباره اینکه آیا ترامپ ارزش املاک و مستغلات خود را بیش از حد نشان داده است، را به ارث برد. وی از طرح اتهام در آن پرونده خودداری کرد، اما در مارس 2023 کیفرخواستی درباره پرونده حق‌السکوت را پذیرفت.

به گفته رویترز، نیات برگ از پیگرد ترامپ حتی مورد تردید برخی از منتقدان ترامپ قرار گرفته است، و آنها استدلال می‌کنند که به نظر می‌رسد برگ با «انگیزه‌های سیاسی» دنبال ترامپ افتاده است.

ترامپ هم در پرونده حق‌السکوت که برگ مسئول پیگرد آن است و هم در پرونده‌های دیگری که در ایالات دیگر علیه وی در جریان هستند، تمامی اتهامات علیه خود را رد کرده و خود را بی‌گناه دانسته است.

به گفته رویترز، هنگامی که روز پنجشنبه خبرنگاران درباره انتقاداتی که برگ بابت پیگرد پرونده ترامپ دریافت کرده بود از وی پرسیدند، او گفت: «حرف و حدیث زیاد است. تنها صدایی که اهمیت دارد صدای هیئت منصفه است، و هیئت منصفه حکم خود را صادر کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size