فلوریدا پایتخت حملات کوسه‌‌ای جهان شناخته شد

در این گزارش آمده است که 42 درصد از قربانیان حملات کوسه‌ای در زمان حمله یا روی تخته خوابیده بودند یا در حال موج‌سواری بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس یک پرونده بین‌المللی حملات کوسه‌ای، فلوریدا با حدود هزار مورد از سال 1882 تا به امروز به عنوان پایتخت حملات کوسه‌‌ای شناخته شد، و آمریکا نیز در میان کشورها مقام اول را کسب کرد. تعداد حملات کوسه‌ها از سال 1926 تاکنون معمولا در تابستان افزایش می‌یابد و بیشترین آنها در سپتامبر اتفاق می‌افتد.

گزارش سال 2023 بیان کرد که فلوریدا با 16 مورد بیشترین حملات بدون تحریک را شاهد بوده است. این نشان می‌دهد که ایالت مذکور 44 درصد از کل حملات کوسه‌ای در ایالات متحده و 23 درصد از حملات بدون تحریک ثبت‌شده در سراسر جهان را به خود دیده است. با این حال، این گزارش همچنین بیان کرد که این میزان کمتر از میانگین سالانه اخیر فلوریدا با 19 حادثه است.

گزارش جدید نشان می‌دهد که مجموع حملات بدون تحریک جهانی کوسه‌ها کمی بیشتر از میانگین سال گذشته بوده است، اما این تعداد از 41 حادثه ثبت‌شده در ایالات متحده در سال 2022 به 36 مورد کل و دو مورد مرگ در سال 2023 کاهش یافته است.

در این گزارش آمده است که 42 درصد از قربانیان حملات کوسه‌ای در زمان حمله یا روی تخته خوابیده بودند یا در حال موج‌سواری بودند، 39 درصد در حال شنا و 13 درصد در حال غواصی آزاد/آب عمیق بودند، و 6 درصد تحت عنوان «سایر موارد» فهرست شدند.

بر اساس گزارش سال 2023، به طور کلی ایالات متحده در رتبه نخست قرار داشت و پس از آن استرالیا با 15 حمله که چهار مورد آن مرگبار بود قرار گرفت.

این گزارش می‌افزاید تعداد کل حملات بدون تحریک کوسه‌ها در سراسر جهان بسیار کم است. تلفات در سال گذشته افزایش یافت. بیشتر تلفات در سال 2023 به دلیل حمله کوسه سفید (سه مورد در استرالیا و یک مورد در کالیفرنیا) بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size