داستان سری دوم «شوگان» چه می‌تواند باشد؟

تولیدکنندگان شوگان فصل اول سریال را به گونه‌ای خاتمه دادند که جا را برای فصل دوم باز می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیرویوکی سانادا، بازیگر اصلی سریال «شوگان»، اخیرا قراردادی برای بازی در سری دوم سریال امضا کرد. اگرچه جزئیات این قرارداد هنوز نهایی نشده‌اند، اما گفته می‌شود که این توافق گامی مهم در راستای ادامه سریال تحسین‌شده است.

برخی نیز گمانه زده‌اند که بازگشت سریع سانادا ممکن است به این منظور بوده باشد تا تهیه‌کنندگان سریال بتوانند آن را در رقابت‌های جایزه «اِمی» به عنوان «درام در حال پخش یا مینی‌سریال» کاندید کنند.

سانادا، بازیگر و خواننده مشهور ژاپنی، در فصل اول «شوگان» در نقش لرد توراناگا بازی کرد، که کاراکتری خیالی بر اساس آیه‌یاسو توکوگاوا است که اولین شوگان توکوگاوا شد. در فضای سیاسی پُرتلاطم ابتدای قرن هفدهم، توراناگا باید با رقیبانش مبارزه کند، و در این میان از کمک یک دریانورد انگلیسی بهره می‌برد.

تولیدکنندگان شوگان فصل اول سریال را به گونه‌ای خاتمه دادند که جا را برای فصل دوم باز می‌گذارد. قسمت دهم سریال اگرچه تا حدودی حس خاتمه یافتن داستان را القاء می‌کند، اما برخی از رشته‌های اصلی داستان را بی‌پاسخ می‌گذارد.

از همه مهمتر اینکه فصل اول سریال نبرد نهایی بین توراناگا و رقیبانش را نشان نمی‌دهد، و فقط از قول توراناگا تصویری گنگ از آن درباره آینده ارائه می‌کند. بر اساس تصور توراناگا، بانو اوچیبا حمایت خود را از ایشیدو رقیب وی دریغ می‌کند، که منجر به شکست ایشیدو و پیروزی توراناگا می‌شود.

فصل دوم سریال اگر ساخته شود، می‌تواند روی نبرد بین توراناگا و رقیبانش تمرکز کند، و یا روی بازسازی ژاپن پس از جنگ و چگونگی شکل‌گیری حکومت 250 ساله شوگان‌های توکوگاوا تمرکز کند.

علاوه بر این، از آنجایی که در فصل اول سریال رابطه توراناگا و بلکثورن دریانورد انگلیسی چندان باز نشد، فصل دوم شوگان می‌تواند روابط این دو را بیشتر بپروراند. توراناگا با بلکثورن رابطه‌ای عجیب دارد، که هم دوستانه و هم سوءاستفاده‌گرانه می‌نماید، و به همین دلیل درک آن برای اکثر تماشاگران مشکل بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size