ستارگان سینما خواستار بازگشت کوین اسپیسی به دنیای بازیگری شدند

اسپیسی اخیرا در مصاحبه‌ای با تلگراف گفت از زمانی که جنبش «من هم» در هالیوود آغاز شده است، مردم گرایش پیدا کرده‌اند عجولانه قضاوت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کوین اسپیسی، بازیگر مشهور آمریکایی، از سال 2017 که متهم به سوء رفتار جنسی شد، نه روی پرده سینما و نه صحنه تئاتر ظاهر نشده است. اخیرا برخی ستارگان مشهور سینما همچون شارون استون، استیون فرای، و لیام نیسون خواستار بازگشت اسپیسی به دنیای بازیگری شدند.

به‌رغم حرف و حدیث‌های بسیار، این بازیگر 64 ساله تاکنون در هیچ دادگاهی محکوم نشده است. در سال 2022 دادگاهی در آمریکا دادخواست تجاوز جنسی علیه وی را رد کرد. پارسال نیز دادگاه او را در تمام موارد اتهامی تجاوز جنسی علیه چهار نفر بین سال‌های 2001 و 2013 تبرئه کرد.

استون، فرای، و نیسون در بیانیه‌ای که اخیرا در روزنامه «تلگراف» منتشر کردند، حمایت خود از اسپیسی را اعلام کردند. نیسون بعدا گفت: «کوین مرد خوبی است و انسانی باشخصیت است. جایش خیلی خالی است و صنعت سینما به او نیاز دارد.»

استون گفت: «خیلی دلم می‌خواهد کوین را باز سر کار ببینم. او نابغه است. او خیلی باکلاس و بانمک است و کاملا سخاوتمند است. او از بسیاری از ما [بازیگران] بیشتر درباره حرفه‌مان می‌داند.»

فرای نیز گفت شهرت اسپیسی خراب شده است، و افزود: «این درست نیست که شواهد و مدارک را رها کنیم و فقط به حرف و حدیث گوش بدهیم. او بهای بزرگی پرداخته است.»

اف. موری آبراهام، بازیگر مشهور برنده اسکار، و تروور نان، کارگردان تئاتر بریتانیایی که اسپیسی را در دو نمایش در تئاتر «اولد ویک» لندن کارگردانی کرده است، نیز در بیانیه‌هایی جداگانه خواستار بازگشت وی به بازیگری شدند.

اسپیسی که برای «مظنونین همیشگی» در سال 1996 و «زیبایی آمریکایی» در سال 2000 اسکار گرفت، در میانه فیلمبرداری مجموعه «خانه پوشالی» شبکه «نتفلیکس» بود که ادعاهای جنسی علیه وی در سال 2017 موجب اخراجش شد.

اسپیسی در تمام این سال‌ها هرگونه خطاکاری را رد کرده و در دادگاه برای اعاده حیثیت خود جنگیده است. او اخیرا در مصاحبه‌ای با تلگراف گفت از زمانی که جنبش «من هم» در هالیوود آغاز شده است، مردم گرایش پیدا کرده‌اند عجولانه قضاوت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید