ابتلا به سرطان پروستات تا سال 2040 دو برابر می‌شود

سرطان پروستات در حال حاضر عامل سرطانی اصلی مرگ و ناتوانی در مردان بیش از 100 کشور جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند تعداد مردان مبتلا به سرطان پروستات در سراسر جهان تا سال 2040 دو برابر شود و به 2.9 میلیون نفر در سال برسد، که مرگ و میر سالانه در اثر این سرطان را 85 درصد افزایش می‌دهد.

نتایج پژوهشی در این باره به عنوان بخشی از کمیسیون برجسته ژورنال علمی «لنست» درباره سرطان پروستات اخیرا منتشر شد و همچنین در کنگره سالانه اروپایی ارولوژی در پاریس به جامعه پزشکی ارائه شد.

سرطان پروستات در حال حاضر عامل سرطانی اصلی مرگ و ناتوانی در مردان بیش از 100 کشور جهان است. با این حال، تجزیه و تحلیل جدید پیش‌بینی می‌کند که موارد مرگ و میر طی 15 سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود که مرگ در اثر سرطان پروستات از 375000 در سال 2020 به 700000 در سال 2040 افزایش یابد. کارشناسان می‌گویند که تعداد مرگ‌های واقعی احتمالاً بیشتر خواهد بود، اما به دلیل عدم تشخیص و عدم وجود داده‌های معتبر در کشورهای فقیر، این آمار دقیق نخواهد بود.

به گفته پژوهشگران، آگاهی گسترده‌تر از علائم سرطان پروستات، دسترسی به آزمایش‌های اولیه، تشخیص قبلی، و پیشرفت رویه‌های درمانی می‌تواند به کاهش مرگ و میر مردان در اثر این سرطان کمک کند.

نیاز به ادرار بیشتر اغلب در طول شب، نیاز به دویدن به سوی دستشویی، دشواری در شروع ادرار، احساس اینکه مثانه به طور کامل خالی نشده است، و مشاهده خون در ادرار یا منی از علائم سرطان پروستات هستند. با این وجود، این‌ها لزوما همیشه به معنای سرطان پروستات نیستند.

پروستات بسیاری از مردان دچار افزایش حجم خوش‌خیم می‌شود که سرطان محسوب نمی‌شود. نشانه‌های گسترش سرطان پروستات شامل درد بیضه و کمر و استخوان، از بین رفتن اشتها، و کاهش وزن غیر دلبخواهی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size