پژوهش جدید؛ مردم آلمان سن آغاز پیری را دیرتر از سابق می‌انگارند

از آنجایی که امید به زندگی در چندین دهه اخیر افزایش یافته است، تعداد شهروندان آلمانی که فکر می‌کنند پیری دیرتر شروع می‌شود بیشتر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس یک پژوهش جدید که توسط دانشگاه هومبولت آلمان انجام شد، درک مردم این کشور از زمان آغاز پیری با گذار زمان تغییر کرده است. محققان دریافتند که بزرگسالان میانسال و مسن در آلمان کنونی، بر خلاف همسالان خود در گذشته، بر این باورند که پیری دیرتر شروع می‌شود.

محققان داده‌های 14056 داوطلب را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، که شامل افرادی است که بین سال‌های 1911 و 1974 متولد شده‌اند. این افراد ابتدا در سال 1996 مورد ارزیابی قرار گرفتند، و سپس در گذر زمان با داوطلبان جدیدی که بعداً وارد نظرسنجی شدند، مورد نظرسنجی مجدد قرار گرفتند.

محققان دریافتند که شرکت‌کنندگان متولد 1911 در سن 65 سالگی معتقد بودند که پیری در 71 سالگی آغاز می‌شود، در حالی که شرکت‌کنندگان متولد 1956 گفتند که پیری در 74 سالگی آغاز می‌شود.

محققان دریافتند که با افزایش سن افراد، درک آنها از زمان آغاز پیری افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، برای یک فرد 64 ساله، شروع تخمینی پیری 74.7 سال بود، در حالی که برای یک فرد 74 ساله، شروع تخمینی آن 76.8 سال بود.

از آنجایی که امید به زندگی در چندین دهه اخیر افزایش یافته است، تعداد شهروندان آلمانی که فکر می‌کنند پیری دیرتر شروع می‌شود نیز بیشتر شده است. اما روند افرادی که معتقدند سن پیری دیرتر آغاز می‌شود‌، طی سال‌های اخیر کاهش یافته است، و محققان می‌گویند که ممکن است این روند در آینده معکوس شود.

به گفته پژوهشگران، برخی از جنبه‌های بهداشت و سلامتی با گذار زمان بهبود یافته است، به طوری که سن خاصی که قبلا پیر در نظر گرفته می‌شد، امروزه دیگر به دیده پیری نگریسته نمی‌شود. علاوه بر این، زنان به طور کلی سن آغاز پیری را دو سال بعد از تصور مردان از آغاز آن قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size