نگرانی در آمریکا نسبت به شیوع آنفلوانزای پرندگان

مقامات بهداشتی ایالات متحده می‌گویند که هیچ مبنای علمی برای ادعاهای درباره خواص سلامتی شیر خام وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیوع آنفلوانزای مرغی در شیر خام در نه ایالت آمریکا گله‌های گاو را تحت تاثیر قرار داده، موجب مرگ گربه‌های مزرعه شده، و حداقل یک کارگر را بیمار کرده است. بر این اساس، مقامات درباره خطر مصرف شیر خام هشدار می‌دهند.

سی تا از پنجاه ایالت آمریکا به فروش شیر خام مجوز می‌دهند، که کمتر از یک درصد فروش شیر کل کشور را تشکیل می‌دهد. پژوهشی که اخیرا در سراسر کشور درباره شیر پاستوریزه به عمل آمد، نشان داد که حدود 20 درصد نمونه‌های آزمایش‌شده، حاوی بقایای ویروس آنفلوانزای مرغی هستند.

نتایج اولیه آزمایش‌های شیر پاستوریزه نشان می‌دهد که این فرایند ویروس مذکور را از بین می‌برد و فقط بقایای آن را بر جای می‌گذارد. اما وجود همین بقایا نیز منجر به این شده که بسیاری از کارشناسان نسبت به مصرف محصولات شیر ​​خام هشدار دهند.

به گفته آنها، مردم تا روشن شدن اینکه آیا خوردن شیر یا پنیر غیرپاستوریزه آنها را مبتلا به آنفلوانزای مرغی می‌کند، باید از خوردن شیر خام خودداری کنند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این ویروس تعداد زیادی از گربه‌های حاضر در پرورشگاه‌های گاوی که ویروس در آنها یافت شده را کشته است.

کارشناسان می‌گویند نوشیدن شیر خام به دلیل ایجاد خطر ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل «بروکلوز»، که یک بیماری باکتریایی است که می‌تواند در اثر نوشیدن شیر خام ایجاد شود، کلا بد است، اما اکنون به دلیل شیوع آنفلوانزای مرغی حتی خطرناک‌تر شده است.

با این وجود، مقامات می‌گویند که تغییر طرز تفکر طرفداران شیر خام، شامل مادرانی که به دنبال تغذیه کودکان خود با مواد غذایی غیرفراوری شده هستند، و بدن‌سازانی که رژیم‌های غذایی با پروتئین بالا را دوست دارند، کار دشواری است.

علاقمندان می‌گویند که شیر خام دارای طعم خامه‌ای و فواید غذایی است كه پاستوریزه کردن آنها را از بین می‌برد. مقامات بهداشتی ایالات متحده می‌گویند که هیچ مبنای علمی برای ادعاهای درباره خواص سلامتی شیر خام وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size