ماری‌جوانا در آمریکا به عنوان «مخدر کم‌خطر» طبقه‌بندی می‌شود

توزیع‌کنندگان ماری‌جوانا باید کماکان میزان خرید و فروش این ماده مخدر را به اداره امور مواد مخدر گزارش دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره امور مواد مخدر ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد بر اساس توصیه‌های وزارت بهداشت این کشور، ماری‌جوانا را به عنوان یک ماده «مخدر کم‌خطر» طبقه‌بندی کند.

بر اساس طبقه‌بندی فعلی، ماری‌جوانا یک «مخدر سطح 1» است، به که به معنای مخدری است که کاربرد پزشکی پذیرفته‌شده‌ای ندارد و در عین حال پتانسیل بالایی برای اعتیاد دارد. این طبقه‌بندی ماری‌جوانا را هم‌ردیف اِل‌اِس‌دی و هروئین قرار می‌دهد.

طبقه‌بندی جدید ماری‌جوانا را به عنوان یک «مخدر سطح 3» بازتعریف می‌کند، که به معنای ماده مخدری است که دارای پتانسیل متوسط ​​تا کم برای وابستگی جسمی و روانی است. این طبقه‌بندی ماری‌جوانا را هم‌ردیف کتامین، تستوسترون، و داروهایی قرار می‌دهد که حاوی کمتر از 90 میلی‌گرم کدئین هستند.

به گفته کارشناسان، طبقه‌بندی مجدد ماری‌جوانا می‌تواند مزایای بالقوه پزشکی داشته باشد و قوانین فدرال را در بسیاری از ایالت‌های آمریکا تغییر دهد. تاکنون 38 ایالت ماری‌جوانا را برای مصرف پزشکی قانونی کرده‌اند.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در ماه آگوست پارسال به اداره امور مواد مخدر توصیه كرد كه بر اساس بررسی داده‌های سازمان غذا و دارو، ماری‌جوانا را از سطح 1 به سطح 3 منتقل كند.

این توصیه پس از آن صورت گرفت که سازمان غذا و دارو در همان ماه اولین تأییدیه برای یک داروی مبتنی بر ماری‌جوانا را صادر کرد. این دارو به نام «اپیدولکس» برای درمان اشکال نادر و شدید صرع به کار می‌رود.

علاوه بر 38 ایالتی که ماری‌جوانا را برای مصرف پزشکی قانونی کرده‌اند، 24 ایالت دیگر نیز مصرف تفریحی آن را قانونی کرده‌اند. با این حال، از آنجایی که تحت طبقه‌بندی جدید، ماری‌جوانا یک مخدر سطح 3 است، کماکان تحت کنترل اداره امور مواد مخدر می‌ماند.

این بدین معناست که توزیع‌کنندگان ماری‌جوانا باید میزان خرید و فروش این ماده مخدر را به اداره امور مواد مخدر گزارش دهند، و مثل داروخانه‌ها نام خریداران و میزان چند و چون فروش ماری‌جوانا به آنها را ثبت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید