«سیاره علیه پلاستیک»، شعار روز جهانی زمین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با هدف آگاهی‌بخشی و یادآوری مسئولیت‌های مشترک انسانی در قبال سلامت کره زمین، هر ساله در 22 آوریل «روز جهانی زمین» جشن گرفته می‌شود.

از آنجایی که فعالان محیط زیست، با گرامی‌داشتن روز جهانی زمین، حفاظت پایدار از محیط زیست را ترویج می‌کنند، در این روز سالانه حدود یک میلیارد نفر، با برگزاری مراسم‌ و انجام فعالیت‌هایی می‌کوشند که رسیدگی به بحران آب‌وهوا و ایجاد تغییر رفتاری برای حفاظت از کره زمین را گوشزد کنند.

روز جهانی زمین در امسال در حالی برگزار می‌شود که بر اساس تحقیقات صندوق جهانی حیات وحش، تولید زباله‌های پلاستیکی در جهان از 380 میلیون تن در سال فراتر می‌رود که مقدار قابل توجهی از آن به محل‌های دفن زباله، اقیانوس ها و آبراه‌ها راه پیدا می‌کند.

برگزارکننده رسمی روز جهانی زمین، که برای کاهش 60 درصدی تولید همه پلاستیک‌ها تا سال 2040 و با هدف نهایی دستیابی به آینده‌ای بدون پلاستیک، تلاش می‌کند، امسال برای این روز شعار «کره زمین علیه پلاستیک» را انتخاب کرده است.

«روز زمین» برای اولین بار توسط مک‌کانال، فعال صلح‌طلب آمریکایی در سال 1969 در کنفرانس یونسکو معرفی شد و اولین بار در ایالات متحده با حضور 20 میلیون نفر در خیابانهای این کشور گرامی‌ داشته شد، اما در سال 1990 روز زمین تبدیل به روزی جهانی شد و طبق گفته برگزار‌کنندگان این روز، هر ساله یک میلیارد نفر در 200 کشور این روز را جشن می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size