عرضه نسل جدید خودروهای برقی «هوندا» در چین تا سال 2027

هوندا که دومین خودروساز بزرگ ژاپن است، از رقبای آمریکایی و اروپایی خود در زمینه تولید اتوموبیل برقی عقب مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمپانی خودروسازی ژاپنی «هوندا» اعلام کرد قصد دارد تا سال 2027 شش مدل خودروی برقی نسل جدید تحت برند «یی» به بازار چین عرضه کند. این کمپانی افزود همچنین قصد دارد تا سال 2027 ده مدل خودروی برقی برند هوندا در چین ارائه کند تا بازارش خودرویش در این کشور تا سال 2035 کاملا برقی شود.

هوندا که دومین خودروساز بزرگ ژاپن است، از رقبای آمریکایی و اروپایی خود مانند «جنرال موتورز» و «فولکس واگن» در زمینه تولید اتوموبیل برقی عقب مانده است.

هوندا و رقیبش «نیسان»، با نظر به افزایش رقابت از سوی سازندگان چینی خودروهای برقی، اخیرا گفتند که در زمینه تولید قطعات و نرم‌افزارهای اصلی مشارکت خواهند کرد. هوندا در ژانویه از مدل «هوندا صفر»، به معنای صفر درصد استفاده از سوخت کربنی، و دو مدل مفهومی دیگر رونمایی کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل «تسلا» درباره بازار خودروهای برقی و انرژی پاک گفته خودروسازان چینی در حال حاضر بزرگترین رقبای تسلا هستند، و هشدار داده که در غیاب مقررات تجاری جهانی مناسب، خودروسازان برقی چینی به آسانی تسلا و دیگر رقبای غربی خود را شکست خواهند داد.

چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده مس در جهان است. این کشور همچنین در سطح جهان یکی از بزرگترین صاحبان منابع بسیاری از فلزات صنعتی دیگر است که برای تولید خودروهای برقی مهم هستند. این حقیقت برای کشورهای غربی نگرانی‌های جدی ایجاد کرده است تا مبادا از رقیب خود عقب بمانند.

به‌آتا یاوورچیک، اقتصاددان ارشد بانک بازسازی و توسعه اروپا در این باره گفته است که به باور وی افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی باعث کاهش شتاب «انتقال سبز»، یعنی کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر شود.

به گفته این کارشناس، بسیاری از خاک‌های نادر و گرافیت مورد نیاز برای باتری وسایل نقلیه برقی در اختیار چین قرار دارند، و بدین ترتیب، در حالی که پکن کنترل زیادی بر تولید مواد اولیه حیاتی دارد، غرب و متحدان آن سهم نسبتاً کوچکی در تولید چنین مواد حیاتی برای انتقال انرژی سبز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size