بازی کامپیوتری محبوب «فال‌آوت» به سریال تلویزیونی تبدیل شد

ساکنان از همه جا بی‌خبر پناهگاه‌های لوکس زیر زمین مجبور می‌شوند به جهنم اتمی که اجدادشان آن را به وجود آورده‌اند بازگردند و با آن روبرو شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«فال‌آوت» مجموعه بازی‌های کامپیوتری درباره زندگی انسان در دنیای پس از جنگ هسته‌ای است که اولین بار در سال 1997 به بازار آمد. این بازی محبوب پس از بیش از دو دهه به یک سریال تلویزیونی تبدیل شده و در حال پخش است.

در دنیای بازی که در سریال نیز تصویر شده است، جنگ سرد هیچ وقت تمام نشده است، و آمریکا و شوروی به توسعه تسلیحات هسته‌ای ادامه می‌دهند تا در نهایت در یک جنگ اتمی تمام‌عیار عمده حیات روی زمین را نابود ‌‌کنند. جنگ جهانی سوم در 23 اکتبر 2077 آغاز می‌شود، و طوفان اتمی تمام دستگاه‌های الکترونیکی را از بین می‌برد و دنیا را به عصر حجر بازمی‌گرداند.

برای جلوگیری از نابودی تمام انسان‌ها، دولت‌ها پیشتر تاسیسات زیرزمینی کاملا ایزوله از دنیای خارج به نام «دخمه» ساخته‌اند تا در صورت وقوع جنگ هسته‌ای، حداقل بخشی از انسان‌ها زنده بمانند. با آغاز جنگ، انسان‌ها به درون دخمه‌ها می‌خزند و در وضعیتی برزخی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

219 سال پس از وقوع جنگ جهانی سوم، زن جوانی به نام لوسی خانه خود در «دخمه 33» را ترک می‌کند تا در بیابان‌های خطرناک لس‌آنجلس ویران‌شده به جستجوی پدرش بپردازد. در طول راه لوسی با افراد جدیدی آشنا می‌شود که هرکدام گذشته و برنامه‌های مرموز خود را دارند.

به گفته سازندگان، فال‌آوت داستان «داشتن‌ها و نداشتن‌ها» در دنیایی است که در آن تقریباً هیچ چیزی باقی نمانده است. 200 سال پس از وقوع آخرالزمان، ساکنان از همه جا بی‌خبر پناهگاه‌های لوکس زیر زمین مجبور می‌شوند به جهنم اتمی که اجدادشان آن را به وجود آورده‌اند بازگردند و با آن روبرو شوند.

سازندگان سریال فال‌اوت تلاش کرده‌اند اکثر عناصر مجموعه بازی محبوب را در اقتباس تلویزیونی خود حفظ کنند، و میزانسن «اتم‌پانک»، طنز سورئال، کابوس‌های هسته‌ای، و ماجراجویی‌های بازی را به خانه‌ بینندگان بیاورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size