پنتاگون خواستار درهم‌تنیدگی بیشتر فضانوردی نظامی و تجاری شد

سند راهبردی جدید ارتش 13 حوزه ماموریتی برای امنیت ملی در فضا ترسیم می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» اخیرا با انتشار سندی راهبردی خواستار درهم‌تنیدگی هرچه بیشتر فضانوردی نظامی و تجاری شد، و تعیین کرد که ارتش آمریکا در چه مواردی می‌تواند با بخش تجاری در امور فضانوردی همکاری کند.

جان پلام، دستیار وزیر دفاع آمریکا برای سیاست فضایی گفت این نشان‌دهنده تلاش جدیدی برای استفاده از نوآوری چشمگیر فضانوردی تجاری برای افزایش انعطاف‌پذیری و تقویت بازدارندگی یکپارچه برای وزارت دفاع است.

«نیروی فضایی» ایالات متحده در حال حاضر محصولات زیادی از صنعت فضانوردی تجاری خریداری می‌کند. ارتش وسایل نقلیه پرتاب ماهواره را نمی‌سازد یا مالک آنها نیست، بلکه این وسایل را از شرکت‌های تجاری کرایه می‌کند.

علاوه بر این، اگرچه نیروی فضایی از ماهواره‌های شناسایی و نظارتی متعلق به دولت آمریکا استفاده می‌کند، داده‌ها و تصاویر برای تکمیل کار این‌ها را نیز از بخش تجاری خریداری می‌کند.

به گفته پلام، به منظور محافظت از سربازان آمریکایی و اطمینان از اینکه خدمات فضایی که به آنها تکیه می‌کنند در صورت نیاز در دسترس خواهد بود، نیروی فضایی مسئولیت دارد از تمام ابزارهای موجود استفاده کند، و این ابزارها شامل راه حل‌های تجاری است.

وی افزود که همکاری با بخش تجاری، از پرتاب گرفته تا آگاهی از حوزه فضایی تا ارتباطات ماهواره‌ای، توانایی بخش تجاری برای نوآوری، تولید در قطع گسترده و به‌روزرسانی سریع فناوری، درها را به روی انواع امکانات باز می‌کند.

بر اساس تعریف پنتاگون، صنعت فضانوردی تجاری شرکت‌هایی هستند که قابلیت‌هایی برای فروش در بازار تجاری ارائه می‌دهند، و ارتش آمریکا تنها یکی از مشتریان آنهاست.

بر اساس داده‌ها، پنتاگون در حوزه فضا داد و ستد عمیقی با بخش خصوصی دارد. سند راهبردی جدید ارتش 13 حوزه ماموریتی برای امنیت ملی در فضا ترسیم می‌کند. در جایی که صنعت فضانوردی تجاری به سرعت در حال رشد است، پنتاگون بسیاری از خدمات مورد نیاز خود را از این بخش خریداری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید