ماراتن کارتون‌های میازاکی در آمریکا

میازاکی که تابحال چندین مرتبه خودش را بازنشسته کرده است، هر مرتبه دوباره به عالم انیمیشن بازمی‌گردد و شاهکاری جدید تحویل جهان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هایائو میازاکی، انیماتور شهیر ژاپنی، امسال پس از دو دهه دومین جایزه اسکار خود را به خاطر کارتون «پسر و حواصیل» دریافت کرد. او اولین اسکار خود را به خاطر «شهر اشباح» در اوایل هزاره سوم گرفته بود.

میازاکی که تابحال چندین مرتبه خودش را بازنشسته کرده است، هر مرتبه دوباره به عالم انیمیشن بازمی‌گردد و شاهکاری جدید تحویل جهان می‌دهد. او پس از نمایش عمومی پسر و حواصیل هنوز ادعای بازنشستگی مجدد نکرده است.

به افتخار یک عمر دستاوردهای هنری میازاکی، آثار استودیو «جیبلی»، شامل تمام کارتون‌های میازاکی، امسال در جشنواره‌ای که در تمام طول سال ادامه خواهد داشت، در سینماهای سرتاسر آمریکا به نمایش درمی‌آیند.

پارسال نه فیلم میازاکی به عنوان بخشی از جشنواره سالانه استودیو جیبلی در سینماها اکران شدند. این ماراتنی بسیار موفق‌ بود، و میلیون‌ها نفر آثار وی را تماشا کردند. با نظر به موفقیت جشنواره پیشین، مسئولان تصمیم گرفتند امسال این جشنواره را با تعداد بیشتری کارتون برگزار کنند.

در جشنواره امسال 14 فیلم به نمایش درمی‌آیند، و از 27 آوریل تا 11 دسامبر در دو فرمت دوبله و با زیرنویس پخش می‌شوند. در حالی که تمام کارتون‌های پارسال آثار میازاکی بودند، امسال آثار کارگردانان دیگری همچون یوشیفومی کوندو، هیرویوکی موریتا، و هیروماسا یونه‌بایاشی نیز به نمایش درمی‌آیند.

جشنواره با نمایش «ناسیکائای دره باد»، «شهر اشباح»، «دنیای مخفی آریتی»، «قلعه‌ای در آسمان»، و «وقتی مارنی آنجا بود» در آوریل شروع می‌شود؛ سپس با «پرنسس مونونوکه»، «پونیو»، «زمزمه دل»، «گربه بازمی‌گردد»، و «قلعه متحرک هاول» ادامه می‌یابد؛ و در نهایت با «سرویس غذارسانی کیکی»، «پوم پوکو»، «قصه پرنسس کاگویا»، و «همسایه من توتورو» به پایان می‌رسد.

پوم پوکو، سرویس غذارسانی کیکی، و قلعه متحرک هاول، که همگی امسال چندمین سالگرد ساخت‌شان است، هرکدام در اواخر سال به طور جداگانه از نمایش در جشنواره دوباره به نمایش درمی‌آیند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size