دادگاه واشینگتن سند ویدیویی تقویت‌شده با هوش مصنوعی را رد کرد

هوش مصنوعی برای واضح‌تر کردن تصاویر، اطلاعات بیشتری به آنها اضافه می‌کند، که اغلب موجب تغییر و تحریف تصویر اصلی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حکمی که ممکن است پیشینه‌ای برای دادگاه‌های سراسر آمریکا ایجاد کند، دادگاهی در ایالت واشینگتن در شمال غربی آمریکا سند ویدیویی قتل سه نفر در سیاتل که با هوش مصنوعی تقویت شده بود را رد کرد.

لروی مکالو، قاضی دادگاه کینگ کانتی واشینگتن حکم داد: «فناوری هوش مصنوعی، برای نشان دادن آنچه این فناوری فکر می‌کند باید نشان داده شود، از روش‌های نامعلوم استفاده کرده است.»

به گفته قاضی: «تصمیم دادگاه این است که پذیرش این شواهد و مدارک تقویت‌شده با هوش مصنوعی منجر به سردرگمی موضوعات و سایه افکندن بر شهادت شاهدان عینی می‌شود، و می‌تواند منجر به یک محاکمه-در-محاکمه وقت‌گیر درباره روش پردازش غیر قابل آزمایش هوش مصنوعی شود.»

موضوع محاکمه، پرونده جاشوا پولوکای 46 ساله است، که متهم به قتل سه نفر در یک کافه در سیاتل در سال 2021 است. وکلای پولوکا قصد داشتند فیلمی که یک رهگذر با گوشی موبایل خود از حادثه گرفته است، و آنها با هوش مصنوعی آن را تقویت کرده بودند، را به عنوان سند به دادگاه ارائه دهند.

ظهور ابزارهای تصویربرداری با هوش مصنوعی در سال‌های اخیر منجر به سوء تفاهم‌های گسترده درباره توانایی‌های این فناوری شده است. بسیاری از مردم بر این باورند که تقویت یک تصویر یا فیلم با هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات بصری بهتری از تصویر اوریجینال به آنها بدهد.

با این وجود، واقعیت این است که مدل‌های هوش مصنوعی لزوما تصویری واضح‌تر از اطلاعات موجود در تصویر اصلی ارائه نمی‌دهند. آنها اطلاعاتی را به تصویر اضافه می‌کنند که در وهله اول وجود ندارد.

به گفته کارشناسان، هوش مصنوعی به منظور واضح‌تر کردن تصاویری که به آن می‌دهند، اطلاعات بیشتری به تصویر اضافه می‌کند، که اغلب موجب تغییر و تحریف تصویر اصلی می‌شود. دقیقا به همین دلیل بود که قاضی دادگاه واشینگتن استفاده از سند تقویت‌شده با هوش مصنوعی را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size