چرا آرنولد شوارتزنگر مدتی طولانی در فیلم‌های اکشن بازی نکرد؟

بازگشت آرنولد به سینما به دعوت دوست و رقیب دیرینه‌اش استالونه رقم خورد، که از وی برای بازی در فیلم «دورریختنی‌ها» دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آرنولد شوارتزنگر، قهرمان زیبایی اندام و ستاره فیلم‌های اکشن هالیوودی، در اواخر دهه نود میلادی از سینما فاصله گرفت. دلیل این امر عمل قلب باز وی در سال 1997 بود، که نزدیک بود به مرگ آرنولد منجر شود.

این بازیگر اتریشی دچار یک بیماری قلبی مادرزادی است، که باعث شده تاکنون چندین بار مورد عمل جراحی قرار بگیرد. آخرین مورد آن هفته پیش بود، که آرنولد باز تحت عمل قلب باز قرار گرفت. این بیماری زندگی حرفه‌ای او را تحت تاثیر قرار داده است.

پس از عمل جراحی سال 1997، شوارتزنگر به مدت یک سال در هیچ فیلمی بازی نکرد تا استراحت کند. استودیوها با او تماس گرفتند و گفتند پروژه‌هایی که از قبل آماده کرده بودند را به تعویق می‌اندازند.

آرنولد خودش بر این باور است که استودیوها نگران این شده بودند که اگر این ستاره اکشن ظاهرا شکست‌ناپذیر یک وقت روی صحنه اتفاقی برایش بیفتد یا زیر عمل جراحی بمیرد، این باعث خواهد شد تماشاگران باور خود را به محصولات سینمایی و داستان‌های باورنکردنی آنها از دست بدهند.

آرنولد در نهایت با فیلم «پایان دوران» (1999) به سینما بازگشت. او در این فیلم نقش یک کارآگاه پلیس الکلی بازی می‌کند که باید با شیطان روبرو شود و از وقوع آخرالزمان جلوگیری کند. فیلم درآمد متوسطی کسب کرد، و با وجودی که بازگشت آرنولد موجب هیجان شده بود، فیلم مورد انتقاد شدید منتقدان قرار گرفت.

باور کارشناسان بر این است که در آن زمان دوران فیلم‌های اکشن به سبک دهه هشتاد و اوایل دهه نود با بازیگران عضلانی مثل آرنولد و سیلوستر استالونه به پایان رسیده بود، و هنگام ظهور اکشن به سبک «ماتریس» و «مومیایی» بود.

آرنولد پس از چند حضور ناموفق دیگر در سینما خودش را کاندید فرمانداری کالیفرنیا کرد. او پس از پیروزی در انتخابات از سینما خداحافظی کرد و برای مدتی طولانی در هیچ فیلمی ظاهر نشد.

بازگشت او به سینما در اواخر دوران فرمانداری‌اش و به دعوت دوست و رقیب دیرینه‌اش استالونه رقم خورد، که از آرنولد برای بازی در «دورریختنی‌ها» (2010) دعوت کرد. این دو از آن زمان در چند فیلم دیگر همبازی شده‌اند، اما آرنولد در مجموع کم‌کار شده است و بیشتر به امور عام‌المنفعه می‌پردازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید