اینستاگرام به طور پیش‌فرض محتوای سیاسی را محدود می‌کند

برای اینفلوئنسرهایی که از حساب‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند، محدودیت جدید اینستاگرام می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه کاربران «اینستاگرام» متوجه شدند این رسانه اجتماعی شروع به محدود کردن محتوای سیاسی به صورت پیش‌فرض کرده است، شکایت خود را در رسانه‌های اجتماعی اعلام کردند.

اینستاگرام وقوع این تغییر را مستقیماً به کاربران اطلاع نداده است، بلکه تغییر را در ماه فوریه اعمال کرد و در وبلاگی گفت که این پلتفرم قصد دارد جلوی ترویج محتوای سیاسی از حساب‌هایی که کاربران دنبال نمی‌کنند را بگیرد.

سخنگوی «متا»، شرکت مادر اینستاگرام، در این باره گفت: «این تغییر بر روی پست‌های حساب‌هایی که افراد دنبال می‌کنند تأثیر نمی‌گذارد، بلکه بر آنچه سیستم توصیه می‌کند تأثیر می‌گذارد. اگر کاربران بخواهند، می‌توانند این تنظیمات را کنترل کنند. ما سال‌ها تلاش کرده‌ایم تا محتوای سیاسی کمتری به مردم نشان بدهیم. بر اساس آنچه کاربران به ما گفته‌اند، می‌خواهند پست‌های سیاسی کمتری ببینند.»

برای تغییر این تنظیمات، کاربران می‌توانند به منوی «تنظیمات و فعالیت» در حساب کاربری خود بروند، و در آنجا «ترجیحات محتوایی» خود را به‌روزرسانی کنند. در این منو، «محتوای سیاسی» آخرین مورد زیر فهرستی از کنترل‌های «محتوای پیشنهادی» است، که به کاربران اجازه می‌دهد اولویت‌های خود را برای محتوایی که در فیدهایشان توصیه می‌شود تنظیم کنند.

در حال حاضر دو گزینه برای کنترل آنچه کاربران محتوای سیاسی می‌بینند وجود دارد. انتخاب «محدود نکنید» به این معنی است که شما ممکن است موضوعات سیاسی یا اجتماعی بیشتری را در محتوای پیشنهادی خود ببینید. به‌طور پیش‌فرض، همه کاربران روی «محدود» تنظیم شده‌اند، که به این معنی است که ممکن است موضوعات سیاسی یا اجتماعی کمتری ببینند.

برای اینفلوئنسرهایی که از حساب‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند، محدودیت جدید اینستاگرام می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. «واشینگتن پست» گزارش داده است که سازندگان محتوای خبری از این تغییر خشمگین شده‌اند، و می‌گویند به‌روزرسانی متا ارزش اینستاگرام را برای کاربرانی که فعالانه به دنبال محتوای سیاسی نیستند، کاهش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size