«یوتیوب» اعلام استفاده از هوش مصنوعی را اجباری کرد

نگرانی گوگل در حال حاضر بیشتر متوجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و چند انتخابات دیگر در سراسر دنیاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«یوتیوب»، که پلتفرم تصویری متعلق به کمپانی فناوری «گوگل» است، گفت کاربران از این بعد باید در صورت استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر واقع‌گرایانه، این را اعلام کنند، و اعلام آنها به شکل نوار روی فیلم ظاهر می‌شود.

گوگل از ماه نوامبر پارسال در حال تهیه آیین‌نامه‌ای برای استفاده از هوش مصنوعی بوده است، و این مقررات اخیرا اجرایی شد. نگرانی گوگل، که در حال حاضر روی تصاویر واقع‌گرایانه افراد تمرکز کرده است، بیشتر متوجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و چند انتخابات دیگر در سراسر دنیاست.

به گفته یوتوب: «از کاربران می‌خواهیم تولید محتوای واقع‌گرایانه با رسانه‌های تغییریافته یا مصنوعی از جمله هوش مصنوعی را فاش کنند. محتوای واقع‌گرایانه چیزی است که می‌تواند یک بیننده را به آسانی درباره یک شخص، مکان یا رویداد واقعی به اشتباه بیندازد.»

مقررات جدید گوگل اما سفت و سخت نیست و تفسیرپذیر است. یوتوب می‌گوید لازم نیست کاربران محتوای دستکاری‌شده که کاملاً غیرواقعی یا انیمیشنی و شامل جلوه‌های ویژه است، یا از هوش مصنوعی مولد برای کمک به تولید آن استفاده شده است، را فاش کنند.

گوگل نمونه‌هایی از مواردی که کاربر را ملزم به افشای استفاده از هوش مصنوعی می‌کند را در آیین‌نامه خود ذکر کرده است.

اول، استفاده از چهره واقع‌گرایانه یک شخص، که به معنای تغییر دیجیتالی محتوا برای جایگزینی چهره یک فرد با چهره شخصی دیگر، یا تولید صدای مصنوعی یک فرد برای روایت یک فیلم است.

دوم، تغییر فیلم وقایع یا مکان‌های واقعی، مثل اینکه چنین به نظر برسد که یک ساختمان واقعی آتش گرفته است، یا یک منظره واقعی چنان تغییر بیابد که حقیقت آن را مخدوش کند.

سوم، ایجاد صحنه‌های واقع‌گرایانه، مثل نمایش تصویر واقع‌گرایانه از وقایع خطیر تخیلی، مانند حرکت گردباد که به سوی یک شهر، که می‌تواند مردم را گمراه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size