بازسازی بازی اسطوره‌ای محبوب مایکروسافت امسال به بازار می‌آید

موجودات اساطیری بازی مانند مدوسای مارمو، پگاسوس اسب پرنده، و تایتان سه‌سر سربروس به نمایش درآمدند و مورد توجه علاقمندان قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«عصر اساطیر» بازی استراتژیک محبوبی است که کمپانی «مایکروسافت» در سال 2002 آن را به بازار ارائه کرد. در جریان بازی، دریاسالار جزیره افسانه‌ای آتلانتیس به نام آرکانتوس به سرزمین‌های اساطیر یونان، مصر، و نورس باستان سفر می‌کند تا جلوی توطئه‌ای مرموز برای آغاز آخرالزمان را بگیرد.

«بازگویی عصر اساطیر» بازسازی این بازی محبوب است که مایکروسافت اوایل امسال در رویداد سال نوی کمپانی از آن پرده‌برداری کرد و گفت که بازی امسال به بازار می‌آید. در مراسم رونمایی، تصاویر بازسازی‌شده موجودات اساطیری بازی مانند مدوسای مارمو، پگاسوس اسب پرنده، و تایتان سه‌سر سربروس به نمایش درآمد و مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.

برای بازسازی عصر اساطیر، توسعه‌دهندگان موتور بازی و گرافیک سه‌بعدی که تازه ساخته‌اند را مورد استفاده قرار دادند. نسخه جدید بازی دارای قابلیت ردیابی نور است، جمعیت واحدهای بازی را افزایش داده است، و یک موتور ویژه برای کنترل جلوه‌های ویژه دارد.

محدودیت جمعیت یکی از نقائص عمده نسخه اصلی عصر اساطیر بود، به این معنی که تعداد واحدهای درگیر در بازی از شماری بالاتر نمی‌رفت. نسخه جدید این نقص را برطرف کرده است، که هم در ظاهر و هم نحوه بازی تغییرات چشمگیری ایجاد می‌کند.

تغییر بزرگ دیگری که در بازی ایجاد شده مربوط به میزان کنترل بازیگر بر واحدهای اسطوره‌ای خود است. در بازی اصلی این واحدها فقط در فواصل زمانی معینی می‌توانستند از قدرت اسطوره‌ای‌شان استفاده کنند، اما در نسخه جدید این محدودیت برطرف شده است.

تغییر اساسی دیگر نیز در همین راستاست، و مربوط به قدرت‌های خدایان است. این‌ها قدرت‌های بسیار بزرگی بودند که در طول بازی فقط یک بار مورد استفاده قرار می‌گرفتند و بعد از آن غیرفعال می‌شدند. این قدرت‌ها در نسخه جدید پس از مدتی مجددا قابل استفاده می‌شوند، که میزان اثرگذاری آنها در روند بازی را چندین برابر می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size