سنای آمریکا عجله‌ای برای تصویب لایحه ممنوعیت «تیک‌تاک» ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از تصویب لایحه ممنوعیت «تیک‌تاک» توسط مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع، نگرانی‌ها درباره بستن این اپلیکیشن با 170 میلیون کاربر آمریکایی ظرف چند ماه آینده افزایش یافت، امامجلس سنا اعلام کرد که فعلا برای تصویب این لایحه عجله‌ای ندارد.
اعضای بارز سنا در این باره گفته‌اند که پیش‌نویس این قانون، مسیر عادی قانونگذاری را طی خواهد کرد و ممکن است ماه‌ها به طول بینجامد.
به گزارش «رویترز» ماریا کانتول، رئیس کمسیون بازرگانی در مجلس سنا گفته که به دنبال تصویب قانونی است تا به نگرانی‌ها درباره اپلیکیشن‌های خارجی رسیدگی کند، و افزوده «احتمالا تا یک هفته دیگر، ایده بهتری خواهیم داشت که چه گزینه‌هایی داریم. »
هم‌زمان، سناتور جاش هاولی در اظهاراتی به وب‌سایت «اکسیوس» گفت: «هیچ موردی در سنا بدون تایید شرکت‌های بزرگ فناوری تصویب نمی‌شود.»
سناتور تد کروز، جمهوری‌خواه ارشد کمیته بازرگانی نیز در اظهاراتی به «بلومبرگ» گفت پیش‌نویس قانون باید «قابلیت اصلاح همه‌جانبه» را داشته باشد. این مساله می‌تواند به اجرا گذاشتن این قانون را به تاخیر بیندازد.
این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گذشته به اتفاق آرا پیش‌نویس، قانونی را تصویب کرد که در مقابل شرکت چینی «تیک‌تاک» دو گزینه فروش یا ممنوعیت آن قرار می‌داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size