محکومیت همکار آلک بالدوین در پرونده قتل سر صحنه فیلم

بالدوین کلت را شلیک کرد، که منجر به کشته شدن هالینا هاچینز فیلمبردار و مجروح شدن جوئل سوزای کارگردان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پرونده قتل سر صحنه فیلم وسترن «زنگار»، که هنرپیشه مشهور آلک بالدوین در آن نقش اصلی را بازی می‌کرد، هانا گیتی‌یرز، مسئول مراقبت از تسلیحات فیلم، به جرم قتل غیرعمد مقصر شناخته شد. این اولین پرونده قتل سر صحنه در هالیوود طی سه دهه اخیر است.

گیتی‌یرز متهم شد که در 21 اکتبر 2021 به اشتباه یک کُلت کالیبر 45 که بعدا توسط بالدوین مورد استفاده قرار گرفته را با گلوله واقعی پر کرده است. قاضی پرونده بلافاصله دستور بازداشت گیتی‌یرز را صادر کرد، و او به احتمال زیاد محکوم به 18 ماه حبس در زندان ایالتی شود.

بالدوین کلت را سر صحنه فیلم در سانتافه به سوی دوربین نشانه گرفت و آن را شلیک کرد، که منجر به کشته شدن هالینا هاچینز فیلمبردار و مجروح شدن جوئل سوزای کارگردان شد. بالدوین کشیدن ماشه را انکار کرده است. محاکمه او 10 ژوئیه برگزار می‌شود.

كاری موریس، دادستان ویژه ایالت نیومكزیکو، در اظهارات پایانی خود گفت: «این پرونده یکی از موارد سهل‌انگاری‌های ایمنی مدام و بی‌پایانی است كه منجر به مرگ یک انسان شد و نزدیک بود یکی دیگر را به قتل برساند.»

جیسون باولز، وکیل گیتی‌یرز در جریان محاکمه تقصیر را متوجه شرکت فیلمسازی و عوامل اصلی تهیه فیلم دانست، که به منظور کاهش هزینه‌های کار، از یک فرد کم‌تجربه در دو نقش مسئول تسلیحات و دستیار صحنه استفاده کرده‌اند.

در جریان محاکمه، برایان کارپنتر، کارشناس ایمنی سلاح‌های گرم شهادت داد که یک نفر مسئول تسلیحات سر صحنه کافی نیست. باولز تاکید کرد که گیتی‌یرز قربانی سهل‌انگاری مدیران پروژه فیلمسازی شده است.

بسیاری از عوامل زنگار در طول محاکمه ده‌روزه شهادت دادند که در دوران تولید این فیلم از جلسات ایمنی خبری نبود، و گیتی‌یرز گاهی اوقات حتی پر بودن سلاح‌ها را بررسی نمی‌کرد. آنها همچنین گفته‌اند که بالدوین اصول اساسی ایمنی سلاح گرم را نقض می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size