سازمان جهانی بهداشت: از جایگزین‌های شکر استفاده نکنید

جایگزین‌های شکر سرطان‌زا هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پزشکان همواره تکرار می‌کنند که میزان قند در رژیم غذایی باید محدود باشد و به‌ همین دلیل برخی از افراد می‌کوشند از جایگزین‌های شکر که به‌ نظرشان زیان کمتری دارند، استفاده کنند.

به گزارش رسانه‌های روسی، الکساندر میاسنیکوف، پزشک روسی تاکید دارد که مردم به دنبال رعایت رژیم غذایی سالم‌تر هستند و به‌ همین دلیل به‌ جای شکر معمولی، از جایگزین‌های آن استفاده می‌کنند که به‌ باورشان زیان کمتری برای سلامت دارند در حالی که حقیقت امر چنین نیست.

به گفته این پزشک، فواید جایگزین‌های شکر فقط یک افسانه است. درست است که این جایگزین‌ها کالری کمتری دارند، اما در عین حال باعث مقاومت به انسولین می‌شوند که عامل مستقیم ابتلا به دیابت است.

سازمان جهانی بهداشت هم با استفاده از جایگزی‌های شکر مخالف است زیرا این جایگزین‌ها سرطان‌زا هستند.

این پزشک روسی افزود: «سازمان جهانی بهداشت با صدور هشداری رسمی اعلام کرد که از جایگزین‌های شکر شامل جایگزین‌های گیاهی استفاده نکنید زیرا سرطان‌زا هستند».

به گفته او، روال زندگی معاصر متاسفانه وقتی برای پخت و پز خانگی باقی نگذاشته و به‌ همین دلیل مردم، غذاهای شبه‌مصنوعی و آماده را خریداری می‌کنند که تماما حاوی شیرین‌کننده‌های مصنوعی هستند.

این پزشک افزود: «آدامسی که می‌جویم، شیرینی‌ها، کیک‌ها و .... حاوی جایگزین‌های شکر درهمه جا فروخته می‌شوند و به‌ همین دلیل خطرناک هستند».

افزون براین، این جایگزین‌های شکر در ساخت مواد غذایی و کربوهیدرات در مقیاس گسترده به‌ کار می‌رود که عامل مستقیم ابتلا به مقاومت انسولین و بیماری دیابت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size