عکس «نانسی عجرم» خواننده لبنانی با یک بلاگر اسرائیلی دردسر ساز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

انتشار عکسی از نانسی عجرم خواننده معروف لبنانی، در کنار یک بلاگر گردشگری اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی، باعث ایجاد دردسر برای او شده و شکایتی علیه او در دادگاه‌ به‌ اتهام «نقض تحریم اسرائیل»، باز شده است.
این شکایت در حالی اعلام شده که مرزهای جنوب لبنان به‌موازات جنگ جاری در غزه، شاهد درگیری‌های مستمر میان گروه «حزب‌الله» با نیروهای اسرائیلی است.
این شکایت توسط یک وکیل لبنانی علیه نانسی عجرم به اتهام نقض قانون تحریم اسرائیل که به گفته رسانه‌ها دلیلش عکس‌های این خواننده در حاشیه کنسرتش در قبرس با یک وبلاگ‌نویس اسرائیلی است.
این وکیل در بیانیه خود که پنجشنبه در رسانه‌های لبنان منتشر شد، توضیح داد که اقدام نانسی، «نقض آشکار قانون تحریم اسرائیل است که هرگونه تعامل با دشمن اسرائیلی را ممنوع می‌کند. به موجب قانون تحریم اسرائیل هر شخص حقیقی یا حقوقی از تعامل شخصی یا بالواسطه از طریق بستن قرارداد با ارگان‌ها یا اشخاص مقیم در اسرائیل یا دارای تابعیت اسرائیلی یا کسانی که برای اسرائیل یا نفع آن کار می‌کنند؛ در قالب معاملات تجاری یا تراکنش‌های پولی یا هرگونه تعامل دیگر، منع شده است».
رسانه‌های اسرائیلی از ظهور نانسی عجرم با این بلاگر اسرائیلی استقبال کردند، اما برخی از سایت‌های اینترنتی اسرائیلی با توصیف این عکس‌ها به‌عنوان یک «رسوایی» کوشیدند تا این هنرمند را که از آغاز جنگ در نوار غزه حمایت خود را از آرمان فلسطین نشان داده، بدنام کنند.

واکنش‌های منتقدان و مدافعان

منتقدان نانسی، ضمن انتشار تصاویری از او که در آن در حال دست‌دادن با ایتزیک بلاس، وبلاگ‌نویس گردشگری اسرائیلی و صحبت با او است، نوشتند که انتشار این عکس‌ها هم‌زمان با حملات بی‌امان اسرائیل علیع غزه و جنوب لبنان و غزه مایه «شرمساری» است
در مقابل، جمعی از دوستداران این خواننده، در مقام دفاع از او تاکید کردند که نانسی عجرم، خواننده مشهوری است و به همین‌دلیل باید با تمامی اشخاص، صرف نظر از هویت آنها عکس بگیرد.
در ژوئیه 2023، نانسی عجرم، خواننده معروف لبنانی پس از انتشار عکسی از او در قبرس با یکی از هوادارانی که متعاقبا روشن شد، اسرائیلی است، در توییتی نوشت: «من در صدد گواهی‌دادن به هیچ‌کس در خصوص میهن‌دوستی خود نیستم و من‌بعد اظهار نظری نمی‌کنم، چرا که تعلق من به این سرزمین و ریشه‌های آن، از چنین مزخرفات و هر ملاحظه‌ای، بالاتر است».
نانسی عجرم در پست خود با ضمیمه‌کردن هشتگ «لبنانی تا آخرین نفس با هویت عربی خواهد ماند» نوشت: «از محبت و حمایت شما متشکرم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید