یک قرن احیای جنگل به خنک ماندن شرق آمریکا کمک کرد

از سال 1900 تا 2000 سواحل شرقی و جنوب شرقی آمریکا به دلیل احیای جنگل‌ها حدود 0.3 درجه سانتیگراد خنک‌تر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس یک پژوهش جدید، اقداماتی که طی یک سده اخیر به منظور احیای گسترده جنگل‌ها در ساحل شرقی ایالات متحده انجام شده است، به خنک ماندن آب و هوای این منطقه در حالی که گرمایش جهانی افزایش یافته، کمک شایانی کرده است.

پیش از پای گذاشتن اروپایی‌ها به آمریکای شمالی، شرق ایالات متحده فعلی تقریباً به طور کامل پوشیده از جنگل‌های معتدل بود. از اواخر قرن هجدهم تا اوایل قرن بیستم، برداشت بی‌رویه چوب درختان و پاکسازی جنگل‌ها به منظور ایجاد زمین کشاورزی به از میان رفتن بیش از 90 جنگل‌ها در برخی مناطق منجر شد.

در دهه 1930، هنگامی که در اثر افزایش صنعتی شدن آمریکا بسیاری از زمین‌های کشاورزی متروک شد و به طبیعت بازگشت، تلاش‌ها برای احیای جنگل‌های از دست رفته به بازگشتی چشمگیر به مدت یک سده برای درختان منتهی شد. از آن زمان تاکنون حدود 15 میلیون هکتار جنگل در شرق آمریکا به حیات بازگشته است.

طی این مدت گرمایش جهانی در حال افزایش بوده است، به طوری که درجه حرارت در سراسر آمریکای شمالی به طور متوسط 0.7 درجه سانتیگراد افزایش یافته است. با این حال، از سال 1900 تا 2000، سواحل شرقی و جنوب شرقی آمریکا حدود 0.3 درجه سانتیگراد خنک‌تر شدند.

محققان دریافتند که امروزه جنگل‌های شرق ایالات متحده سالانه بین یک تا دو درجه سانتیگراد سطح زمین را خنک می‌کنند. قوی‌ترین اثر خنک‌کنندگی در نیمه‌روز تابستان روی می‌دهد. در این زمان درختان دما را بین 2 تا 5 درجه سانتیگراد کاهش می‌دهند.

دانشمندان می‌گویند احیای جنگل‌ها در شرق ایالات متحده به دلیل ظرفیت آنها برای جذب و ذخیره کربن، یک راهبرد مناسب برای کاهش دمای آب و هوا محسوب می‌شود. علاوه بر این، احیای جنگل‌های شرقی آمریکا ابزار مهمی برای مقابله با اثرات منفی تغییرات اقلیمی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size