کمک هوش مصنوعی به عاشقان ناهم‌زبان برای حرف زدن با هم

هوش مصنوعی قدرتمند کپشنز می‌تواند صداهای طبیعی و حرکات لب‌های کاربران را هنگام ترجمه ویدیوهای آنها به زبان‌های دیگر تقلید کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هوش مصنوعی کارهای زیادی می‌کند، اما یکی از کارهای جالب آن که اخیرا مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و خبرساز شده است، کمک به عاشقان مکزیکی و آمریکایی در حال برنامه‌ریزی برای ازدواج برای حرف زدن با یکدیگر است.

لِروی رومِروی آمریکایی وقتی که برای تعطیلات به مِکسیکالی در مکزیک سفر کرده بود، با برندا اوچوا آشنا شد. این دو بلافاصله عاشق همدیگر شدند، و از آن زمان برای گفت‌وگو از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا انگلیسی را به اسپانیایی و بالعکس ترجمه کنند.

رومرو پس از بازگشت به خانه‌اش در آریزونا متوجه شد که برنامه هوش مصنوعی «کپشِنز» که از آن برای کارش استفاده می‌کند، می‌تواند در زندگی شخصی‌اش نیز به او کمک کند. علاوه بر توانایی ایجاد و ویرایش ویدیوها با زیرنویس‌های سفارشی، این برنامه قابلیت ترجمه لب‌خوانی بسیار چشمگیری هم دارد.

هوش مصنوعی قدرتمند کپشنز می‌تواند صداهای طبیعی و حرکات لب‌های کاربران را هنگام ترجمه ویدیوهای آنها به زبان‌های دیگر تقلید کند. اگرچه فناوری‌های مشابه در زمینه‌های دیگر، مثل جعل هویت دیجیتال، اخیرا بسیار نگران‌کننده رفتار کرده‌اند، اما این فناوری برای رابطه اوچوا و رومرو شگفت‌انگیز بوده است.

این زوج که چهار ساعت در دو سوی مرز با هم فاصله دارند، تنها می‌توانند یک مرتبه در ماه همدیگر را حضوری ببینند. بنابراین استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای امتداد ارتباط آنها ضروری است. رومرو که فردی آگاه از فناوری است، یک جفت هدفون با قابلیت ترجمه همزمان دوطرفه نیز دارد که به ارتباط بهتر وی با اوچا کمک می‌کند.

رومرو که خودش مدتی است یادگیری زبان اسپانیایی تمرین می‌کند، اخیراً به همین زبان از مادربزرگ اوچوا برای ازدواج با نوه‌اش در خواست رضایت کرده است. این دو که اکنون نامزد هستند، قصد دارند در تابستان پیش رو در شهر ساحلی روزاریتای مکزیک ازدواج کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size