فروش خودرو در جهان؛ «تویوتا» و «فولکس‌واگن» پیشتاز هستند

اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی و گروه آمریکایی جنرال موتورز به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه ژاپنی «تویوتا» در سال 2023 برای چهارمین سال متوالی در صدر فروش خودرو در جهان و پس از آن «فولکس‌واگن» در مرتبه دوم، در حالی که گروه «هیوندای» برای دومین سال متوالی در جایگاه سوم قرار گرفت.
بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط هر شرکت، گروه تویوتا و گروه فولکس‌واگن به ترتیب 11.233 میلیون دستگاه و 9.240 میلیون دستگاه فروختند.

این در حالی است که هیوندای موتور، کیا و جنسیس، زیرمجموعه های گروه موتور هیوندای، در مجموع 7.304 میلیون دستگاه در جهان در سال گذشته فروختند.

به گزارش آژانس کره‌ای «یونهاپ»، گروه موتور هیوندای برای اولین بار در سال 2022 به رتبه سوم صعود کرد و رتبه خود را برای دومین سال متوالی حفظ کرد.

اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی و گروه آمریکایی جنرال موتورز به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم قرار گرفتند.
شکاف میان گروه هیوندای موتور و اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی از 688000 دستگاه در سال 2022 به 905000 دستگاه در سال گذشته افزایش یافت.
گروه هیوندای موتور پس از کسب رتبه دهم در سال 2000 به صعود خود در رتبه‌بندی ادامه داد و برای اولین بار در سال 2010 وارد لیست «پنج گروه بزرگ» شد و از شرکت آمریکایی فورد پیشی گرفت.
با این حال، این گروه از آن زمان تاکنون به دلیل رقابت شدید خودروسازان در جایگاه پنجم باقی مانده است. در سال 2020 رتبه آن برای اولین بار به رتبه چهارم رسید. اما سال بعد دوباره به رتبه پنجم سقوط کرد، سپس در سال 2022 به مقام سوم جهش کرد.

در سال 2022، گروه موتور هیوندای تنها گروهی بود که به رشد مثبت 2.7 درصدی در فروش در بین شش گروه خودروسازی بزرگ دست یافت، اما تویوتا و فولکس‌واگن در سال گذشته به ترتیب رشد 7.2 درصدی و 11.8 درصدی را به دست آوردند و عملکرد بهتری از گروه هیوندای داشتند که رشد 6.7 درصدی را ثبت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید