تربیت ویکتوریا چه تاثیری روی سلطنت وی گذاشت؟

در جایگاه یک ملکه احتمالی آینده، ویکتوریا از سبک زندگی بریز و بپاش دربار و دیگر رفتارهای نامناسب درباریان به دور ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنگامی که ویکتوریا کودکی بیش نبود، سرپرستان او یک سیستم آموزشی ویژه برایش تنظیم کردند که به نام قصری در لندن که ویکتوریا و مادرش در آن زمان در آن زندگی می‌کردند، «سیستم کنزینگتون» نام گرفت.

این سیستم مجموعه‌ای از قوانین سختگیرانه بود که شاهزاده خانم تحت آن به صورت نیمه‌منزوی در قصر گنزینگتون زندگی می‌کرد. هدف این بود که ویکتوریا از یک سو در برابر سوءقصد احتمالی محفوظ بماند، و از دیگر سو برای وظایف خطیر سلطنت آماده شود.

بر اساس سیستم گنزینگتون، ویکتوریا باید رژیم تحصیلی، غذایی و تمرینی خاصی را رعایت می‌کرد، و اجازه رقصیدن با هیچ‌کس را نداشت. در نتیجه ویکتوریا تا زمانی که با پرنس آلبرت ازدواج کرد، هرگز والتس نرقصیده بود.

این واقعیت که ویکتوریا به ندرت در دربار دیده می‌شد، او را در ذهن مردم از رژیم نامحبوب عموهایش، جورج چهارم و ویلیام چهارم، دور نگه داشت. در جایگاه یک ملکه احتمالی آینده، ویکتوریا از سبک زندگی بریز و بپاش دربار و دیگر رفتارهای نامناسب درباریان به دور ماند.

خود ویکتوریا تا پایان عمر از سیستم گنزینگتون گلایه می‌کرد و آن را به خاطر دشواری و غیرانسانی بودنش مورد ملامت قرار می‌داد، اما مورخان بر این باورند که سختی‌هایی که او در دوران کودکی کشید، باعث شد سلطنت موفقی داشته باشد.

هنگامی که در ساعات اولیه 20 ژوئن 1837، ویکتوریای 18 ساله در کاخ کنزینگتون با خبر درگذشت عمویش پادشاه بریتانیا از خواب بیدار شد، و سپس به عنوان ملکه آن کشور به سلطنت رسید و 64 سلطنت کرد، چهره‌ای تازه‌ و مردمی برای نهاد سلطنت ساخت که آن را از بسیاری حوادث مصون داشت.

در حالی که در میانه قرن نوزدهم سایر پادشاهی‌های اروپا توسط انقلاب‌های خونین تهدید می‌شدند، پادشاهی بریتانیا بدون هیچ آسیبی جان سالم به در برد، و در گذار زمان به یکی از مهمترین و محبوب‌ترین نهادهای پادشاهی در سرتاسر جهان تبدیل شد که تا به امروز ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید