گوگل با هوش مصنوعی استفاده از تلفن هنگام رانندگی را آسان می‌کند

این برنامه می‌تواند اقدامات و پاسخ‌های مربوط را پیش‌بینی و اجرا کند بدون اینکه راننده مجبور به برداشتن تلفن خود شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«گوگل» قصد دارد از طریق هوش مصنوعی مشکل استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را حل کند، و به رانندگان اجازه برقراری تماس بدون به خطر انداختن خودشان و دیگران را بدهد.

این کمپانی برنامه «اَندروید اتو»ی خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که تمام ویژگی‌های مهم و قابل استفاده در اتومبیل را از تلفن همراه می‌گیرد و روی صفحه نمایش ماشین در دسترس راننده می‌گذارد.

هر کس که پشت فرمان با تلفن سر و کله زده است، با دردسرهای استفاده از موبایل موقع رانندگی آشنایی دارد. به ویژه تلاش برای خواندن و پاسخ دادن به پیام‌های متنی روی صفحه کوچک موبایل می‌تواند دردسرساز باشد. به‌روزرسانی‌های جدید اندروید اتو با هدف مقابله با این مشکلات انجام شده‌اند.

این برنامه به زودی از هوش مصنوعی برای خلاصه کردن خودکار متن‌های طولانی یا چت‌های گروهی شلوغ حین رانندگی استفاده می‌کند تا به راننده اجازه دهد در عین تمرکز روی جاده، پیام‌هایش را نیز دریافت کند. این برنامه همچنین می‌تواند اقدامات و پاسخ‌های مربوط را پیش‌بینی و اجرا کند بدون اینکه راننده مجبور به برداشتن تلفن خود شود.

مثلا اگر دوستی به شما پیام داده که می‌خواهد برای نهار دعوت‌تان کند، اندروید اتو می‌تواند اطلاعات کلیدی مانند زمان ملاقات و مکان رستوران را به شما نشان دهد، به سرعت زمان تخمینی رسیدن به محل را محاسبه کند، و با دوست‌تان تماس بگیرد و به او بگوید که شما در حال حرکت به سوی رستوران هستید. خودتان هم می‌توانید تمام این اطلاعات را فقط با یک بار لمس صفحه تلفن مشاهده کنید.

این تنها مورد به‌روزرسانی اندروید اتو نیست. کاربران به زودی می‌توانند با استفاده از این برنامه تصاویر پس‌زمینه‌ای موبایل خود را به صفحه نمایش ماشین منتقل کنند و محیط آن را تا حد زیادی شخصی‌سازی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size