حمله سایبری به مایکروسافت؛ انگشتان اتهام به سوی روسیه

مایکروسافت: هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هکرها توانسته‌اند به حساب‌های مشتریان، سیستم‌های تولید، کد منبع یا برنامه‌های هوش مصنوعی در مایکروسافت دسترسی پیدا کنند، وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اساس اسناد دادگاهی که شرکت مایکروسافت ارائه کرده، هکرهای مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی روسیه، به ایمیل‌های مدیران ارشد این شرکت دسترسی پیدا کرده‌اند.

مایکروسافت اعلام کرد هکرهای «میدنایت بلیزارد» که با سرویس‌های اطلاعاتی روسیه همکاری دارند، این حمله سایبری را انجام داده‌اند.

مایکروسافت در ماه اوت گذشته در وبلاگش در رابطه با حمله سایبری پیشین نوشت: «این گروه در ردیف اول، کشورها، نهادهای دیپلماتیک، سازمان‌های غیردولتی و ارائه‌دهندگان خدمات فناوری در آمریکا و اروپا را هدف قرار می‌دهد.»

این شرکت افزود: «این گروه در صدد جمع آوری اطلاعاتی با هدف جاسوسی از منافع خارجی در بلندمدت است.»

به گفته مایکروسافت، گروه هکری «میدنایت بلیزارد»، با نام «نوبلیوم» تا آغاز سال 2018 فعالیت داشته است.

استفاده از گذرواژه‌‎

تیم امنیتی این شرکت، آخرین حمله را در 12 ژانویه کشف کرد که در پی ایجاد دیوار دفاعی، مانع از دسترسی هکرها به حساب‌های بیشتر شد.

این حمله ابتدا در نوامبر گذشته آغاز شد که هکرها برای ورود سعی داشتند از گذرواژه‌‎های رایج استفاده کنند و توانستند به یک حساب آزمایشی قدیم دسترسی پیدا کنند.

هکرها برای دسترسی به حساب‌های برخی از کارمندان مایکروسافت، از جمله حساب‌های مدیران و اعضای تیم امنیتی، استفاده به و ایمیل‌های آن‌ها دسترسی پیدا کردند.

به گفته مایکروسافت، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هکرها توانسته‌اند به حساب‌های مشتریان، سیستم‌های تولید، کد منبع یا برنامه‌های هوش مصنوعی در مایکروسافت دسترسی پیدا کنند، وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size