چرا بازیگر نقش سارومان گفت هرگز کارگردان «ارباب حلقه‌ها» را نمی‌بخشد؟

کریستوفر لی: پیتر جکسون پیشم نشست و به من گفت صحنه‌های مرا در نسخه کارگردان در دی‌وی‌دی می‌گذارد. من با کنایه گفتم حرف ندارد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بلافاصله پس از اکران «بازگشت پادشاه»، قسمت سوم اقتباس سینمایی از سه‌گانه جی آر آر تولکین «ارباب حلقه‌ها»، کریستوفر لی، بازیگر بزرگ بریتانیایی و ایفاگر نقش جادوگر بدجنس «سارومان»، گفت هرگز پیتر جکسون کارگردان را نمی‌بخشد.

دلیل دلخوری لی از جکسون این بود که گرچه بر اساس فیلمنامه اولیه سارومان در ابتدای فیلم سوم ظاهر می‌شد، و جکسون حتی سکانس مربوط به جادوگر را با حضور لی فیلمبرداری کرده بود، اما در هنگام نمایش نسخه سینمایی در نهایت قسمت مربوط به سارومان در فیلم گنجانده نشد.

لی در سال 2006 گفت: «وقتی فیلم سوم اکران شد و خودم را در آن ندیدم، شوکه شدم. نمی‌دانم دلیلش چه بود. پیتر را خیلی دوست دارم. او کارگردان بزرگی است. ولی هرگز کاری که کرد را درک نمی‌کنم.»

لی گفت آخرین بار جکسون را در جریان نمایش افتتاحیه فیلم در کپنهاگ در سال 2003 دیده است، و افزود وقتی فهمیده بود که خودش توی فیلم نیست، تصمیم گرفته بود اصلا به افتتاحیه نرود، ولی بعدا ویکو مارتنسن، بازیگر نقش آراگورن، وی را قانع کرده بود که برود.

به گفته لی: «رفتم و پیتر هم آنجا بود. هنوز گنده بود. آمد پیشم و گفت می‌خواهد مرا یک بغل گنده کند. پیشم نشست و به من گفت صحنه‌های مرا در نسخه کارگردان در دی‌وی‌دی می‌گذارد. من با کنایه گفتم حرف ندارد!»

لی که در آن زمان 84 سال سن داشت، گفت بعد از آن قضیه دیگر هرگز انتظار نداشت که جکسون را ببیند، و افزود خیلی پیرتر از آن است که بتواند دوباره به نیوزیلند، محل فیملبرداری ارباب حلقه‌ها، در آن سوی کره زمین سفر کند.

اما از قضای روزگار اوضاع به طرز دیگری رقم خورد. بیش از یک دهه پس از فیلمبرداری سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، جکسون فیلمبرداری «هابیت»، پیش‌درآمد ارباب حلقه‌ها، را در قالب سه‌گانه دیگری آغاز کرد، و این مرتبه نقش برجسته‌ای به لی داد، که در نقش سارومانِ خوب و هنوز فاسدنشده بازی کرد.

لی که در آن زمان 89 سال سن داشت، برای ایفای نقش سارومان برای دومین بار در سال 2011 به نیوزیلند سفر کرد، نقش مهمی در آن سه‌گانه بازی کرد، و در نهایت با جکسون صلح کرد. او در سال 2015 در سن 93 سالگی درگذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size